REKLAMA

Rowerowy Orszak Ślubny przejechał ulicami Rzeszowa (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Z rzeszowskiego Rynku po raz kolejny wystartował Rowerowy Orszak Ślubny. Wszystko po to aby uczcić zniesienie zakazu wjazdu roweru na rzeszowski Rynek. Pogoda nie dopisała, rowerzyści jak najbardziej.

or

Ponad 2 lata temu na rzeszowski Rynek nie można było wjeżdżać rowerem. Zapis nie dotyczył jedynie urzędników oraz… orszaków ślubnych.

Właśnie dlatego postanowiliśmy, że przebierzemy się za orszak ślubny. Jak widać, pomysł był trafiony, bo zakaz został zniesiony. Teraz w ramach wdzięczności dla Prezydenta Tadeusza Ferenca i na pamiątkę, że to wydarzenie przyczyniło się do usunięcia zakazu, organizujemy takie akcje co rok – mówi Karol Skrobacz ze Stowarzyszenia Rowery Rzeszów.

Do orszaku może przełączyć się każdy, najlepiej jest się przebrać. Parą młodą zazwyczaj jest ktoś z organizatorów. Jednak na pierwszym orszaku dwie dziewczyny przebrały się spontanicznie za panny młode i jechałem w towarzystwie trzech panien.-dodaje Karol.

Choć pogoda w tym roku nie dopisała to na rzeszowskim Rynku zgromadził się tłum rowerzystów.

– Jest to bardzo fajna inicjatywa, dzięki temu mamy co robić w piątkowe po południe. Szkoda tylko, że tak mało osób się przebrało, mogło by być ich więcej, w końcu to Elegancki Rowerowy Orszak Ślubny! – mówią Ewa i Justyna, uczestniczki akcji.

– Przyszłyśmy tutaj, bo mamy świadomość, że dzięki tej akcji, został zniesiony zakaz wjazdu rowerów na Rynek. Jesteśmy za to wdzięczne – dodają Beata i Iza.

W tłumie rowerzystów znaleźliśmy również pannę młodą.

– Jechałam na rowerze jako panna młoda w pierwszym orszaku, więc teraz to kontynuuję. Zauważyłam, że coraz więcej ludzi jeździ jednośladem, więc tym bardziej takie akcje powinny być organizowane – mówi Ola.

Rowerzyści biorący udział w orszaku przejechali trasę:
Rynek – Kościuszki – Grunwaldzka – Grottgera – Żółkiewskiego – Kochanowskiego – Konopnickiej – Reymonta – Dojazd Staroniwa – Pułaskiego – Lisa-Kuli – Jagiellońska – Langiewicza – Bohaterów – Wyspiańskiego – Jałowego – Cieplińskiego (nawrotka) – Piłsudskiego – Rejtana – Kopisto – Most Zamkowy – Kilara – Szopena – Aleja Lubomirskich – 3 Maja – Kościuszki – Rynek

26-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

elegancki-rowerowy-orszak-slubny-przejechal-ulicami-rzeszowa-zdjecia