REKLAMA

Ekonomiści WSIiZ w światowej czołówce – wyżej w zestawieniu od prof. Balcerowicza!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prof. Jan Winiecki zajmuje świetne 2 miejsce, a prof. Tomasz Mickiewicz 5 w rankingu najczęściej cytowanych naukowców! Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała zestawienie dorobku polskich ekonomistów liczących się w świecie nauki.

Prof. Jan Winiecki z WSIiZ znalazł się na 2 miejscu zestawienia, tuż za prof. Grzegorzem Kołodko. Wyprzedził kolejno profesorów: Andrzeja Koźmińskiego i Krzysztofa Obłója. Prof. Tomasz Mickiewicz z WSIiZ zajmuje 5 lokatę. Na 6 miejscu znalazł się prof. Leszek Balcerowicz.

Zestawienie dorobku polskich ekonomistów bierze pod uwagę liczbę cytowańtzn. ile razy publikacje danego naukowca były wykorzystywane przez innych specjalistów. Drugim czynnikiem uwzględnionym w rankingu jest indeks h (Hirscha), który na świecie uważany jest za najbardziej miarodajny wskaźnik dokonań i dorobku naukowca, wskazuje wagę i znaczenie prac naukowych autora – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wynik bardzo rzadki w Polsce!
Prof. Jan Winiecki ma indeks h=25, z liczbą cytowań 2344. 3562 cytowania i indeks h=27 ma prof. Grzegorz Kołodko, który zajmuje 1 miejsce w zestawieniu. Jak podkreślają autorzy raportu, indeks Hirscha na poziomie 25 jest bardzo rzadki w Polsce, więc jego osiągnięcie oznacza miejsce w światowej czołówce.

Prof. Tomasz Mickiewicz był cytowany 1570 razy a jego indeks h wynosi 21. Wyprzedził prof. Leszka Balcerowicza, którego indeks h=20 i ma 2890 cytowań. Naukowcy z takim dorobkiem również cieszą się dużym autorytetem w świecie nauki.

Miejsce ekonomistów WSIiZ w światowej czołówce to bardzo dobra informacja zwłaszcza dla studentów ekonomii oraz finansów i rachunkowości, a także kandydatów na studia do naszej uczelni. Mają wyjątkową możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia bezpośrednio od wybitnych naukowców ze światowej czołówki – podkreśla Pasieczna.

Wybitne postacie
Prof. Jan Winiecki jest wykładowcą WSIiZ oraz członkiem Rady Polityki Pieniężnej od 2010 r.  To wybitna osobowość sceny polityczno-gospodarczej okresu transformacji ustrojowej w Polsce. Był członkiem Politycznego Komitetu Doradczego prezydenta Lecha Wałęsy i zespołu doradców premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Jeden z założycieli Towarzystwa Ekonomistów Polskich (w przeszłości przewodniczący, obecnie członek), współzałożyciel fundacji Centrum im. Adama Smitha. W 2012 r. został uhonorowany Odznaką Honorową „Bene Merito”. W 1992 r. otrzymał Nagrodę Kisiela, a w 2001 tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego. Jest Kierownikiem Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych.

prof. Winiecki

Prof. Tomasz Mickiewicz jest wykładowcą WSIiZ, jest też związany z University College London, gdzie wykłada przedmioty z zakresu restrukturyzacji ekonomicznej. W przeszłości pracował w University of California at Davis. Jest członkiem American Economic Association i European Association of the Comparative Economic Studies. Jest recenzentem artykułów do ponad 20 anglojęzycznych periodyków naukowych. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność w ramach Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Od 2012 r. pełni funkcję Prezydenta European Association for Comparative Economic Studies oraz Dyrektora Centrum Badań nad Zmianami Ekonomicznymi i Społecznymi w Europie w University College London.prof. Mickiewicz

materiał nadesłany

17-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

ekonomisci-wsiiz-w-swiatowej-czolowce-wyzej-w-zestawieniu-od-prof-balcerowicza