REKLAMA

E-książkowe prezenty dla czytelników WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała dla swoich czytelników wyjątkowe prezenty przedświąteczne: pierwszy z nich to bezpłatny dostęp do portalu Legimi – największego polskiego serwisu z e-bookami i audiobookami online, drugi – możliwość wypożyczania czytników książek elektronicznych w 5 filiach WiMBP.

living-room-3723748_960_720

Foto: Pixabay.com

Z bezpłatnego dostępu do internetowej wypożyczalni Legimi www.legimi.pl zawierającej ok. 25 000 e-booków i audiobooków – w tym aktualne hity wydawnicze i pozycje cenionych autorów literatury obyczajowej, fantastycznej, kryminalnej, dziecięcej i młodzieżowej oraz faktu i reportaży, m.in. Olgi Tokarczuk, Zygmunta Miłoszewskiego, Remigiusza Mroza, Katarzyny Bondy, Magdaleny Grzebałkowskiej, Szczepana Twardocha, Marcina Wichy, Jakuba Małeckiego, Joanny Bator, Harukiego Murakamiego, Jo Nesbo, George’a R. R. Martina czy Margaret Atwood – skorzystać może każdy czytelnik Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie posiadający ważną kartę czytelnika.

W placówkach WiMBP wydawane są kody, z pomocą których należy dokonać jednorazowej rejestracji z własnego urządzenia (komputer, smartfon, tablet, czytnik) na stronie www.legimi.pl/wimbp_rzeszow. Po rejestracji z e-wypożyczalni korzystać można bezpośrednio w aplikacji Legimi (także offline). Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji, po miesiącu można zwrócić się do biblioteki po kolejny. Liczba kodów jest ograniczona, o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytniki e-booków InkBook Prime dostępne są bezpłatnie dla pełnoletnich czytelników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w następujących filiach: Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 (8 czytników), Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6 (8 czytników), Filia nr 10 przy ul. Podchorążych 1 (8 czytników), Filia nr 13 przy ul. Iwonickiej 38 (3 czytniki) oraz Filia nr 20 przy ul. Solarza 9a (3 czytniki). Urządzenia wypożyczane są na okres 30 dni (z możliwością przedłużenia o kolejne 5 dni).

Obie inicjatywy zostały dofinansowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.

Źródło: materiał nadesłany

20-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.