REKLAMA

DZISIAJ: Wspólne dzielenie się opłatkiem i kolędy na Rynku

RZESZÓW / PODKARPACIE. W dniu 21 grudnia od godz. 14.00 na rzeszowskim Rynku odbędzie się Wigilia Miejska. Na początek zobaczymy happening zatytułowany „Brat naszego Boga -100. rocznica śmierci św. Brata  Alberta”. Nie zabraknie pysznych dań i wspólnego kolędowania.
Będą życzenia świąteczne, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem. Ponadto nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Komendę Hufca ZHP w Rzeszowie. O godz. 15.00 odbędzie się poczęstunek i degustacja regionalnych potraw wigilijnych przygotowanych przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Na Wigilię Miejska zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Program:

Godz. 14.00 – Brat naszego Boga -100. rocznica śmierci św. Brata Alberta. Przedsięwzięcie ma charakter spontanicznego happeningu w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Rzeszowie i podopiecznych Schroniska Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Celem wydarzenia jest przypomnienie nietuzinkowego artysty, który swoje życie poświęcił walce z bezdomnością, ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

Godz. 14.30 – Powitanie gości oficjalnych oraz uczestników Wigilii. Życzenia świąteczne.

Godz. 14.50 – Wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem.

Godz. 14.55 – Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Komendę Hufca ZHP w Rzeszowie.

Godz. 15.00 – Poczęstunek i degustacja regionalnych potraw wigilijnych przygotowanych przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Na koniec wspólne kolędowanie!

21-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)