REKLAMA

Dzisiaj druga rozprawa o uznanie Mariusza Trynkiewicza za niebezpiecznego

RZESZÓW. Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie odbędzie się druga rozprawa o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi, zagrażającą innym, która musi być izolowana w ośrodku w Gostyninie.

Taki wniosek złożył 22 stycznia dyrektor zakładu karnego w Rzeszowie, gdzie Trynkiewicz odbywał karę. Podstawę w tej sprawie stanowią opinie psychiatrów, psychologa i seksuologa. Rozprawa, podobnie jak pierwsza, odbędzie się z wyłączeniem jawności, czyli w sali wyposażonej w urządzenia, które mają zwiększać bezpieczeństwo, m.in. szyby kuloodporne.

Pierwsza rozprawa odbyła się 10 lutego i została odroczona właśnie do 3 marca ze względu na konieczność przesłuchania świadków. Ponadto dodatkowym powodem odroczenia rozprawy było to, że do sądu nie dotarły jeszcze wysłane przez adwokata uwagi i zastrzeżenia dotyczące opinii biegłych.

Mariusz Trynkiewicz to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci zamienioną po amnestii z 1989 roku na 25 lat więzienia. Wyszedł z więzienia 11 lutego po zakończeniu odsiadki. Obecnie przebywa na wolności, chociaż decyzją sądu, ma nad sobą policyjny dozór.

Dzisiejsza rozprawa w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie rozpocznie się o godzinie 9.00.

ms.gov

fot.msv.gov.pl

03-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzisiaj-druga-rozprawa-o-uznanie-mariusza-trynkiewicza-za-niebezpiecznego