REKLAMA

DZIEWIĄTA ofiara koronawirusa w Polsce, 7 NOWYCH zarażeń na Podkarpaciu!

POLSKA, PODKARPACIE. W Puławach zmarła 9 ofiara koronawirusa w Polsce, to 68-letni ksiądz. Jego stan był ciężki, miał choroby współistniejące.  Do 37 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym jedna ofiara śmiertelna. W Polsce liczba zarażonych wynosi 774, w tym 9 osób zmarło.

Foto: grafika poglądowa

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Siedem nowych przypadków w województwie podkarpackim dotyczy czterech mężczyzn z powiatu rzeszowskiego – dwóch młodych i dwóch w sile wieku (ścisła kwarantanna domowa), kobiety w sile wieku z powiatu krośnieńskiego (ścisła kwarantanna domowa), mężczyzny w sile wieku z powiatu leskiego (hospitalizacja) i mężczyzny w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (hospitalizacja).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 37 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 6879 osób, dla 7365 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osóbOdnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

24-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dziewiata-ofiara-koronawirusa-w-polsce-7-nowych-zarazen-na-podkarpaciu-3869-00r2kc