REKLAMA

Dziewczyny też w piłkę kopią! Sekcja kobiet Resovii Rzeszów ogłasza nabór

RZESZÓW. Piłka nożna to typowo męska dyscyplina sportu. Z tym stwierdzeniem nie zgodzi się wiele kobiet, a już na pewno nie zawodniczki sekcji kobiet Resovii Rzeszów.

resovia kobiety

Sekcja kobiet w piłce nożnej, działająca przy CWKS Resovia funkcjonuje już od 3 lat.  I to z powodzeniem. Na pytanie, skąd w ogóle pomysł na stworzenie kobiecej drużyny, grającej w piłkę nożną, odpowiada nam Sabina Wargacka, trenerka drugiej drużyny sekcji kobiecej Resovii Rzeszów:  Inicjatorką pomysłu była trener Monika Nosal, która do dziś dzień trenuje młode adeptki piłki nożnej. Ideą powstania pierwszej kobiecej drużyny piłkarskiej w Rzeszowie było rozwijanie rzemiosła piłkarskiego u  dziewcząt w każdym wieku. Stąd po pół roku działania, wydzielono dwie drużyny: seniorki i juniorki. Młodsze piłkarki mają na swoim koncie pierwsze miejsce w Podkarpackiej Lidze Juniorek oraz w tym sezonie pozycje wicelidera rozgrywek na szczeblu III Ligi Podkarpackiej.  Starszym koleżankom wystarczył rok na zbudowanie zgranego kolektywu, który zaczynając swoja przygode w III Lidze Małopolskiej zakończył rozgrywki w seoznie 2012/2013 na pozycji lidera i tym samym seniorki CWKS “Resovia” Rzeszów mogły świętować historyczny awans do II ligi Małopolskiej. Jako beniaminek dziewczęta zaliczyły bardzo dobre występy i ostatecznie uplasowały się na 6 miejscu w tabeli. 

Jak widać, dziewczyny radzą sobie bardzo dobrze. Do tej pory trenowały 3 razy w tygodniu. Obecnie mają przerwę wakacyjną, ale potrwa ona tylko do 28 lipca, by później trenować na nowo z zapasem energii.

Jeśli jesteś dziewczyną i chcesz pograć w piłkę, teraz jest na to dobry moment, ponieważ sekcja prowadzi nabór. Nabór skierowany jest do wszystkich dziewcząt zainteresowanych futbolem w każdym wieku. Nie jest ważny poziom umiejętności gdyż pasja i zaangażowanie w przypadku piłki nożnej kobiet procentuje nawet w przypadku braków technicznych. Zapraszamy dzieci jak i młodzież do wspólnego treningu na Wyspiańskiego! zachęca Sabina Wargacka.

W jaki więc sposób można dostać się do drużyny?  Po pierwsze prosimy o kontakt telefoniczny(na numer 607 256 262) w celu sprecyzowanej informacji kiedy i gdzie w danym dniu trenujemy. Poza tym nie prowadzimy naboru z góry ustalonymi kryteriami, każda dziewczyna chcąca trenować, będzie miała taka możliwość.  Każda z dziewcząt może liczyć na świetną atmosferę, profesjonalne podejście kadry trenerek, przede wszystkim na niezapomnianą przygodę z piłkarstwem kobiecym, która kto wie może zakończy się występami w Reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej.- dodaje piłkarka.

 

 

26-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dziewczyny-tez-w-pilke-kopia-sekcja-kobiet-resovii-rzeszow-oglasza-nabor