REKLAMA

Dziewczyny na torze – szansa dla młodych pasjonatek wyścigów

Sporty motorowe często postrzegane są jako domena mężczyzn. Wiele dziewczyn nie przejmuje się jednak tymi stereotypami i chce się realizować w wyścigach. Teraz naprzeciwko tym marzeniom wyszli organizatorzy The Girls On Track.

fot. Tunde Hanzseros, zdjęcie udostępnione na licencji CC BY-SA 4.0

Już 11 sierpnia w Rzeszowie odbędzie się etap polskich eliminacji tego wydarzenia. By wziąć udział należy być kobietą w wieku 13-18 lat, a także zjawić się tego dnia w Galerii Nowy Świat w godzinach 10:00-18:00. Organizatorzy zapewniają wszystko, co niezbędne do ścigania się – samochód, kombinezon, a także odpowiednie przeszkolenie. Uczestnictwo jest darmowe i nie potrzeba mieć wcześniejszego doświadczenia.

The Girls On Track jest międzynarodowym programem mającym na celu promowanie motorsportu wśród młodych kobiet. Projekt ten realizowany jest przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA oraz w Polsce przez Polski Związek Motorowy. W ramach programu dziewczyny zmierzą się ze slalomem kartingowym, sprawdzającym zręczność i zdolność reakcji. Organizatorzy zapewniają, że przygotowany przez nich slalom może zostać ukończony przez osoby początkujące.

Dwie pierwsze tury polskich eliminacji odbyły się już w Tychach. Jest o co walczyć, ponieważ trzy zwyciężczynie eliminacji krajowych pojadą na  Finał Europejski, który odbędzie się w Le Mans.

Polskimi ambasadorami projektu są Gosia Rdest – uczestniczka Mistrzostw Europy GT4, która zaczynała swoją karierę od kartingu, a także Rafał Sonik – najsłynniejszy polski kierowca quada, w poczet jego sukcesów można zaliczyć m.in. zwycięstwo w rajdzie Dakar.

07-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dziewczyny-na-torze-szansa-dla-mlodych-pasjonatek-wyscigow-rz5ap