REKLAMA

„Dziewczyny na politechniki” w Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Politechnika Rzeszowska zaprasza uczennice szkół ponadgimnazjalnych do udziału w akcji “Dziewczyny na politechniki!”, która odbędzie się 27 kwietnia 2015 r. o godzinie 10:30 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej w auli V1.

W tym dniu dziewczyny będą mogły zobaczyć m.in. laboratoria wydziałowe, a Panie pracujące oraz studiujące na uczelni opowiedzą o ścieżce kariery, blaskach i cieniach studiowania na uznawanych, tradycyjnie, za “męskie” kierunkach.
W programie przewidziane jest także spotkanie z absolwentkami naszej uczelni, które pracują w zawodach zgodnych z ukończonym kierunkiem studiów. Akcja „Dziewczyny na politechniki” jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Celem akcji jest promocja studiów technicznych, inżynierskich i ścisłych, wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych.

Na Politechnice Rzeszowskiej uczy się ponad 6 tys. studentek. Studiują transport, architekturę, technologię chemiczną, lotnictwo i kosmonautykę, energetykę, inżynierię materiałową i wiele innych kierunków technicznych. Ich obecność na tego typu kierunkach jest dowodem postępowego myślenia o kobietach, które z powodzeniem realizują swoje pasje i zainteresowania, rozwijają umiejętności i kwalifikacje w dziedzinach do niedawna, stereotypowo  przypisywanych mężczyznom. Panie studiują na wszystkich, 25 kierunkach. Ponadto aktywnie uczestniczą w licznych projektach studenckich: technologicznych, informatycznych, motoryzacyjnych, lotniczych, chemicznych, a także innych z pogranicza nauk technicznych. Budują pojazdy, projektują aplikacje mobilne, organizują akcje charytatywne co – jak pokazuje praktyka – jest nieocenionym atutem w podejmowanej pracy. Zachęcam Was do kształcenia się na Politechnice Rzeszowskiej, a także uczestnictwa w akcji „Dziewczyny na politechniki” w naszej uczelni. Będzie to okazja spotkania się z naszymi aktualnymi studentkami z różnych kierunków, a także absolwentkami, które pracują w uczelni i w prestiżowych, branżowych firmach. –  prof. dr inż. hab. Marek Orkisz, Rektor Politechniki Rzeszowskiej

DnP

PROGRAM

„Dziewczyny na politechniki” w Politechnice Rzeszowskiej

1. godz. 10.30  – START
miejsce: Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne – budynek V (aula V1, parter)
2. godz. 11.00 – RUNDA I: quiz „Bez tabu”
To pytania i zadania nieograniczone przez stereotypy dla uczennic przygotowane przez nasze studentki.
3. godz. 11.30 – RUNDA II: „Jestem kobieta pracująca – żadnej pracy się nie boję.”
Spotkanie ze studentkami i absolwentkami uczelni pracującymi w branżach technicznych. Uczennice będą miały okazję porozmawiać o perspektywach pracy, ofertach pracy w inżynierskich zawodach, a także o studiowaniu kobiet na kierunkach technicznych.
4. godz. 12.00 – RUNDA III: wizyta uczennic na wydziałach Politechniki Rzeszowskiej
W ramach zwiedzania wydziałów – Wielka Bitwa na Selfie.
Szczegóły: www.dziewczynynapolitechniki.pl/selfie/
5. godz. 13.00 – FINAŁ

22-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dziewczyny-na-politechniki-w-politechnice-rzeszowskiej