REKLAMA

DZIESIĄTA ofiara koronawirusa w kraju! Prawie 900 zarażeń

POLSKA, PODKARPACIE. W Cieszynie zmarła 10 ofiara koronawirusa w Polsce, to 71-letni mężczyzna. Jego stan był ciężki, miał choroby współistniejące. W Polsce liczba zarażonych wynosi 884, w tym 10 osób zmarło. W województwie podkarpackim liczba zarażonych to 37 osób, w tym jedna ofiara śmiertelna.

coronavirus-4957673_1280

Foto: zdjęcie poglądowe

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 884/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu, w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego – podaje Ministerstwo Zdrowia.

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 37 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 6879 osób, dla 7365 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 55 osóbOdnotowano 1 zgon (15 marca br.).

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1237 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

24-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dziesiata-ofiara-koronawirusa-w-kraju-prawie-900-zarazen-3572-00r2kc