REKLAMA

Dziennikarka tvPolska.pl: Seria pytań do premiera Mateusza Morawieckiego (VIDEO)

JASŁO: W sobotę, 11 marca 2023 r. odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Jasła. Premier pojawił się na Podkarpaciu, aby odwiedzić Rafinerię Jedlicze w której realizowana jest strategiczna inwestycja- instalacja do produkcji bioetanolu.

Spotkanie w szkole
Wizyta w Szkole podstawowej nr 12 w Jaśle była okazją by porozmawiać z lokalnymi organizacjami, działaczami społecznymi, czy też z wyborcami którzy osobiście chcieli po prostu spotkać się z premierem.

Seria pytań
Zazwyczaj podczas takich spotkań najciekawszy moment przychodzi kiedy publiczność ma możliwość zadawać pytania. Również i podczas tego spotkania nie obyło się bez trudnych pytań, na które premier Mateusz Morawiecki nie był z pewnością przygotowany.

Dziennikarka tvPolska.pl Karolina Pikuła zapytała wprost, o kilka ważnych dla Polaków kwestii – tvpolska.pl/karolina-pikula-spotkanie-z-premierem-morawieckim-jedlicze-11-03-2023/15919/

Pierwsze pytanie dotyczyło przedsiębiorców i planu rządu Prawa i Sprawiedliwości na polepszenie sytuacji małych i średnich firm, które ucierpiały najpierw podczas pandemii, a teraz borykają się z wysoką inflacją i kosztami energii.

Kolejne pytanie o podatki, które nasunęło się dziennikarce wynikło z tego co przedstawiał premier Morawiecki kilkanaście minut wcześniej.

Karolina Pikuła zapytała również o rolników którzy protestują i są w trudnej sytuacji odkąd zboże z Ukrainy wypełniło magazyny szczególnie na terenach Lubelszczyzny i Podkarpacia.

Ostatnie pytanie dotyczyło tego co rząd planuje zrobić w kwestii rzezi wołyńskiej, przy okazji zbliżającej się osiemdziesiątej rocznicy tych tragiczny wydarzeń.

Zobaczcie państwo w nagraniu jak premier Morawiecki odpowiedział na te pytania. Czy waszym zdaniem odpowiedzi były satysfakcjonujące?

zdjęcia: fanpage Mateusz Morawiecki, Kancelaria Prezesa rady Ministrów, materiały nadesłane


12-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)