REKLAMA

Dzień Prawdy w WSPiA

RZESZÓW / PODKARPACIE. Chcesz poznać zasady wariografu, czyli tzw. wykrywacza kłamstw? Chcesz dowiedzieć się, czy można oszukać to urządzenie i czy takie badanie może być dowodem w postępowaniu sądowym? Przyjdź na Dzień Prawdy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Na spotkanie zapraszamy w czwartek 10 grudnia 2015 r. do Laboratorium kryminalistycznego WSPiA w budynku Collegium Securitatis. Dzień Prawdy w WSPiA organizowany jest w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

W Dniu Prawdy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oprócz studentów WSPiA uczestniczyć będą także uczniowie rzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych. Do udziału w spotkani zapraszamy także wszystkie osoby zainteresowane tematyką badań wariograficznych.

Impreza pozwoli jej uczestnikom poznać zasady działania wariografu – potocznie nazywanego wykrywaczem kłamstw. Podczas Dnia Prawdy będzie można zobaczyć jedyne takie urządzenie na Podkarpaciu znajdujące się na wyposażeniu Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA. Będzie można także dowiedzieć się, czy wyniki badań na wariografie są wiarygodne Pracownicy WSPiA opowiedzą o tym, jaka jest wartość dowodowa takich badań oraz, czy mogą być dowodem w procesie karnym.

Głównym tematem Dnia Prawdy w WSPiA będą badania wykrywaczem kłamstw w kontekście ochrony praw człowieka oraz próby zafałszowania wyników badania za pomocą wykrywacza kłamstw. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji po raz drugi organizuje Dzień Prawdy w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, pokazując związki między dowodzeniem prawdy w procesie karnym a bezwzględną koniecznością przestrzegania praw człowieka. W ten sposób pragniemy pokazać, że nie można poszukiwać prawdy za wszelką cenę, przy wykorzystaniu każdego instrumentu i stosować go w każdych okolicznościach – podkreśla prof. Czesław Kłak, Dyrektor Kolegium Prawa i Dyrektor Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA.

Dzień Prawdy w WSPiA odbędzie się w najbliższy czwartek 10 grudnia 2015 r. w godzinach od 10:00 do 12:30. Na prezentację wariografu zapraszamy do Laboratorium Kryminalistycznego w budynku Collegium Securitatis Wyższej Szkoły Prawa i Administracji przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Impreza organizowana jest w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Dzień Prawdy w WSPiA poprzedza ogólnopolską konferencję naukową, poświęconą problematyce detekcji nieszczerości, która odbędzie się w WSPiA w dniach 11 – 12 grudnia 2015 r.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka
Dzień Praw Człowieka to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Dzień ten poświęcony jest orędownikom praw człowieka na całym świecie, którzy dążą do zapewnienia ochrony własnych praw oraz praw innych i wkładają wiele wysiłku w działania zapewniające przestrzeganie ich na co dzień. Wielu z nich jest za to prześladowanych, pozbawianych pracy czy niesłusznie więzionych.

wspia

materiał nadesłany

09-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzien-prawdy-w-wspia