REKLAMA

Dzień Otwarty Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy WSIiZ ( ZDJĘCIA )

RZESZÓW. Ponad 1000 młodych ludzi z 76 szkół z całego Podkarpacia odwiedziło 21 marca Akademickie Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, gdzie zorganizowano dzień otwarty.

Wszystkim zainteresowanym podjęciem nauki w szkole nagrodzonej Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji zaprezentowano działania naukowe, innowacje pedagogiczne z zakresu informatyki, retoryki i biologii medycznej oraz ofertę trzech profili szkoły: technologii internetowych, sztuki i projektowania oraz zdrowia i farmacji.

W ramach profilu technologie internetowe uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału zajęciach z zakresu programowania w języku Python, warsztatach z zakresu grafiki 2D oraz programowaniu robotów.

 

Dyrektor szkoły, Pani Renata Łunarska jest szczególnie dumna z autorskiego programu nauczania informatyki, który specjalnie dla ALO przygotowała dr. Inż. Barbara Fryc, pracownik naukowy WSIiZ.

I to nas wyróżnia spośród innych liceów w regionie, na różnych specjalnościach z zakresu Informatyki uczą młodzież różni nauczyciele, którzy są wyspecjalizowani w konkretnych dziecinach, na przykład z systemów operacyjnych czy grafiki komputerowej. Informatyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przychodzą do nas najzdolniejsi uczniowie chętni dalej kształcić się w tym kierunku. ALO ma się czym pochwalić i czym zachęcić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych – 100% zdawalność matur, tylko jedno liceum rzeszowskie osiągnęło taki imponujący wynik.

Dla najbardziej artystycznych dusz klasa pierwsza sztuki i projektowania przygotowała pod okiem nauczyciela podstaw projektowania pokaz mody inspirowany kosmosem. Pokaz był przedpremierą, dużego pokazu, który jak co roku będzie miał miejsce w strefie eventowej Millenium Hall 22 marca o godzinie 18.00

Dyrektor Łunarska zapewnia, że oferowany przez ALO profil – Sztuka i projektowanie to miejsce dla uczniów kreatywnych, z pasją i chęciach stworzenia czegoś unikatowego.
Dzisiejszy pokaz mody przygotowany przez uczniów potwierdza, że trafiają do nas młodzi, bardzo utalentowani ludzie. Nie tylko zaprojektowali stroje, od wykonania odręcznych rysunków poprzez ich obrobienie graficzne w komputerze, w niektórych przypadkach nawet sami je wykonali, przygotowali również całą oprawę muzyczną i scenariusz tego pokazu.

W trakcie dnia otwartego wszystkim zainteresowanym towarzyszyli uczniowie ALO, którzy odpowiadali na wszelkie nurtujące przyszłych licealistów pytania.

Foto:  WSIiZ Rzeszów

Foto: WSIiZ Rzeszów

25-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzien-otwarty-akademickiego-liceum-ogolnoksztalcacego-przy-wsiiz-zdjecia