REKLAMA

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwróciło się do kapłanów i wiernych z prośbą, aby piątek 28 lutego był dniem modlitwy i postu w intencji pokojowego rozwiązania dramatycznego konfliktu na Ukrainie.

Oto treść komunikatu:

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy.

Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 20 lutego 2014 roku

Niniejszy komunikat będzie odczytany w najbliższą niedzielę, 23 lutego br., w czasie ogłoszeń parafialnych.

Komunikat – zobacz oryginał

Konferencji Episkopatu Polski

Konferencji Episkopatu Polski

Źródło: Diecezja Rzeszowska

26-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzien-modlitwy-i-postu-w-intencji-ukrainy