REKLAMA

Dzięki kolei podmiejskiej nie będziesz stał w korkach. Potrzeba ok. 400 mln zł

RZESZÓW / PODKARPACIE. Urzędnicy marszałka marzą o Aglomeracyjnej Kolei Podmiejskiej. Kosztująca około 400 mln zł inwestycja zalazła się w Kontrakcie Terytorialnym, ale to dopiero kropla w morzu potrzeb.

urzad marszalkowskiBudowa sieci połączeń kolejowych pomiędzy stolicą Podkarpacia a Łańcutem, Strzyżowem, Dębicą, Kolbuszową oraz Przeworskiem to jedno z zadań zapisanych w Kontrakcie Terytorialnym. Istotnym punktem inwestycji będzie budowa pięciokilometrowego połączenia z portem lotniczym Rzeszów-Jasionka.

Aglomeracyjna Kolei Podmiejska miałaby rozwiązać problem korków i ułatwić dojazdy do pracy oraz szkół. Urzędnicy zapewniają też, że ceny biletów będą konkurencyjne do cen biletów autobusowych.

Od pomysłu do realizacji długa droga

Kontrakt Terytorialny jest umową zawartą pomiędzy rządem a samorządem. Na inwestycje na Podkarpaciu w latach 2014-2020 zapisana została kwota w wysokości 22 mld zł. Zapisanie na liście zadań nie daje gwarancji tego, że inwestycja zostanie zrealizowana.

Urząd Marszałkowski ponad 300 mln zł będzie chciał pozyskać ze środków unijnych.

15-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzieki-kolei-podmiejskiej-nie-bedziesz-stal-w-korkach-potrzeba-ok-400-mln-zl-n001