REKLAMA

Działania profilaktyczne rzeszowskich uczelni w związku z koronawirusem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowskie uczelnie wystosowały oświadczenia, w których informują o wprowadzeniu działań profilaktycznych w związku z zagrożeniem koronawirusem.

choroba-szpital-wirus

Uniwersytet Rzeszowski zalecił studentom i pracownikom uczelni ograniczenie wyjazdów zagranicznych. Jest to związane z zagrożeniem koronawirusem.

W odniesieniu do będącej globalnym problemem epidemii wirusa SARS-CoV-2 tzw. KORONAWIRUSA Z WUHAN, mając na uwadze bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu zdecydowanie zalecam powstrzymanie się od wyjazdów zagranicznych zarówno pracownikom, jak również studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego – czytamy w komunikacie rektora UR, prof. Sylwestra Czopka.

Stale monitorujemy sytuację. Nie ma obecnie żadnego powodu do paniki, ale zdrowy rozsądek nakazuje podjęcie działań profilaktycznych – dodaje rektor UR.

Politechnika Rzeszowska, w ramach profilaktyki przed wirusem 2019-nCoV, postanowiła odwołać zbliżające się dni otwarte.

Z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię wirusa 2019-nCOV na świecie i w Europie oraz realne zagrożenie pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, decyzją władz Politechniki Rzeszowskiej zostaje odwołana impreza masowa dedykowana tegorocznym maturzystom, tj. Dni Otwarte 2020, która została zaplanowana na 11 marca – informuje rektor PRz, prof. Tadeusz Markowski.

Decyzja ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa członków społeczności akademickiej i ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego wirusa w Polsce – dodaje rektor PRz.

Według komunikatu Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie z 4 marca 2020 roku, 132 osoby na Podkarpaciu podlegają nadzorowi sanepidu, a dwie są hospitalizowane. Od piątku wszystkie oddziały zakaźne w regionie są postawione w stan najwyższej gotowości. Obecnie nie stwierdzono przypadków koronawirusa w województwie podkarpackim.

Źródło: UR, PRz / inf. prasowe

05-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzialania-profilaktyczne-rzeszowskich-uczelni-w-zwiazku-z-koronawirusem-9892