REKLAMA

Działania profilaktyczne – „Alkohol ograniczona dostępność”

PODKARPACIE. Podkarpacka Policja wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie realizuje działania profilaktyczne pod nazwą “Alkohol – ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji sprawdzane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielką Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, prowadzą kontrolę w sklepie,w ramach działań profilaktycznych „Alkohol - ograniczona dostępność”.

foto. KWP

Alkohol stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi. Niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, źródłem patologii społecznych i przestępczości. Dlatego ważne jest ograniczanie jego dostępności dla osób małoletnich.

W dniach 23 i 24 września policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Komisariatu Policji w Dynowie prowadzili II edycję działań na terenie powiatów stalowowolskiego i rzeszowskiego. Sprawdzali placówki handlowe i lokale gastronomiczne pod kątem przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzą kontrolę w sklepie, w ramach działań profilaktycznych „Alkohol - ograniczona dostępność”. Na zdjęciu policjanci w towarzystwie ekspedientki.

foto. KWP

W ciągu dwóch dni odwiedzili 24 punkty sprzedaży i podawania alkoholu, w tym 5 lokali gastronomicznych. W 8 placówkach stwierdzono brak uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu.

Podczas działań policjanci prowadzili ze sprzedawcami rozmowy profilaktyczne na temat obowiązujących przepisów prawa. Przekazywali także materiały edukacyjno-informacyjne oraz opracowane i wydrukowane na potrzeby akcji tabliczki informacyjne. Zakup oraz druk materiałów sfinansowany został dzięki środkom przekazanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Działania “Alkohol – ograniczona dostępność” prowadzone są od 21 do 25 września przez wszystkie jednostki Policji na terenie całego województwa. Akcja realizowana jest wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane są konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Źródło: KWP w Rzeszowie

25-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)