REKLAMA

Działania policji: “Alkohol – ograniczona dostępność”

Podkarpacka Policja, wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, realizuje działania profilaktyczne pod nazwą “Alkohol – ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji sprawdzane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

303-171521
Foto: Podkarpacka Policja

Alkohol stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi. Niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, źródłem patologii społecznych i przestępczości. Dlatego ważne jest ograniczanie jego dostępności dla osób małoletnich.

W dniach 24 i 26 września policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wspólnie z przedstawicielem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu i Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, prowadzili II edycję działań na terenie powiatów jarosławskiego i ropczycko – sędziszowskiego. Sprawdzali placówki handlowe i lokale gastronomiczne pod kątem przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

303-171523
Foto: Podkarpacka Policja

W ciągu dwóch dni odwiedzili ponad 20 punktów sprzedaży i podawania alkoholu. W 11 placówkach handlowych stwierdzono brak uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu.

Podczas działań policjanci prowadzili ze sprzedawcami rozmowy profilaktyczne na temat obowiązujących przepisów prawa oraz przekazywali materiały edukacyjno-informacyjne.

Działania “Alkohol – ograniczona dostępność” prowadzone są w od 24 do 28 września przez wszystkie jednostki Policji na terenie całego województwa. Akcja realizowana jest wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane są konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Źródło: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

27-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzialania-policji-alkohol-ograniczona-dostepnosc-5494