REKLAMA

Działania podkarpackich strażaków podczas wakacji – podsumowanie

Strażacy z Podkarpacia podsumowali swoje działania, prowadzone w okresie wakacji. Przez 62 dni interweniowali oni niemal 7000 razy.

fire-165575_960_720

Foto: pixabay.com

Do pomocy wzywani byli 6809 razy. W 674 przypadkach gasili pożary, a 5876 interwencji dotyczyło tak zwanych miejscowych zagrożeń, czyli działań niezwiązanych z ogniem. Strażacki samochód wyjeżdżał do pomocy średnio co 13 minut.

W zdarzeniach, w których podkarpaccy strażacy brali udział, zginęło 40 osób. Są to głównie ofiary wypadków drogowych i utonięć. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy strażacy wzywani byli także do poszukiwań osób, które podczas wypoczynku zniknęły pod wodą. Niestety, ośmiu osobom nie udało się pomóc.

Większość strażackich interwencji, to tak zwane miejscowe zagrożenia. Usuwano skutki burz, nawałnic i silnych opadów deszczu. Działano w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego. Byliśmy wzywani

Telefony na numery alarmowe to nie tylko zgłoszenia wypadków i pożarów. To także alarmy fałszywe, których zanotowano aż 259.

Wakacje to także prewencja i promocja bezpiecznych zachowań. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” podkarpaccy strażacy uczestniczyli w wielu spotkaniach, podczas których uczyli pierwszej pomocy i zasad bezpiecznego wypoczynku.

Źródło: podkarpacie.straz.pl

06-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dzialania-podkarpackich-strazakow-podczas-wakacji-podsumowanie-9227