REKLAMA

Dyrektor szpitala przy Lwowskiej, Krzysztof Bałata zrezygnował ze stanowiska!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim. Tuż po jego zakończeniu do dymisji podał się dyrekor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie Krzysztof Bałata.

IMG_6198

Foto: UMWP 

Sytuacja w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie zdominowała nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim 31 stycznia. W obradach pod przewodnictwem marszałka Władysława Ortyla uczestniczyli członkowie WRDS reprezentujący pracodawców, pracowników oraz związkowców, stronę rządową reprezentowała natomiast wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Na debatę zaproszona została sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Józefa Szczurek – Żelazko.

W spotkaniu uczestniczyła grupa pielęgniarek i położnych z rzeszowskiego szpitala oraz pielęgniarki z innych placówek na Podkarpaciu. Na posiedzeniu obecni byli przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok oraz dyrektor rzeszowskiego szpitala Krzysztofa Bałata.

IMG_6212

Foto: UMWP

W czasie debaty marszałek Władysław Ortyl wielokrotnie apelował o konstruktywny dialog, przedstawił także stanowisko Zarządu Województwa Podkarpackiego zawierające  harmonogram dalszych działań na rzecz zawarcia porozumienia w szpitalu. Po kilkugodzinnej dyskusji członkowie WRDS uchwalili  wspólne stanowisko. Oto treść przyjętego przez radę apelu:

APEL

PODKARPACKIEJ WOJEWÓDZKIEJ RADY DIALOGU SPOŁECZNEGO

Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego rekomenduje i zwraca się do Dyrektora Krzysztofa Bałaty i Związków Zawodowych o polubowne rozwiązanie spraw pracowniczych w terminie do 7 lutego 2020 r.

Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego rekomenduje Dyrektorowi Krzysztofowi Bałacie i Związkom Zawodowym uzgodnienie wypłaty, począwszy od września 2018r. spornych dodatkowych środków z tytułu OWU dla pielęgniarek i położnych, w terminie do 14 lutego 2020 r.

Po zakończeniu obrad WRDS, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie Krzysztof Bałata podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Marszałek Władysław Ortyl zdecydował o zwołaniu na poniedziałkowy poranek (3 lutego br.) posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego poświęconego tej kwestii.

Źródło: Biuro prasowe UMWP

31-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dyrektor-szpitala-przy-lwowskiej-krzysztof-balata-zrezygnowal-ze-stanowiska-4422-00r2kc