REKLAMA

Dyrektor KSW nr 1 w Rzeszowie odwołany ze stanowiska (WIDEO)

|

Dyrektor KSW nr 1 w Rzeszowie odwołany ze stanowiska (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marek Wiater, pełniący obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, oddał się do dyspozycji Zarządu Województwa Podkarpackiego.

03_2

Foto: UMWP / na zdjęciu doktor Marek Wiater

– W związku z sytuacją panującą w placówce, a także z uwagi na potrzebę wprowadzenia zmian w jej funkcjonowaniu, zarząd województwa uznał, że szpitalowi potrzebne jest nowe spojrzenie na jego działalność. Dlatego członkowie zarządu zdecydowali o odwołaniu pana Marka Wiatera z funkcji dyrektora szpitala – podaje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

– Mieliśmy do czynienia z wielorakością zgłaszanych problemów, postulatów, różnych stanowisk, to trudna sprawa, zajmowała się nią Komisja Zdrowia i Zarząd Województwa Podkarpackiego – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, dziękując za  8-miesięczną współpracę dotychczasowemu dyrektorowi.

 

UMWP

Foto: UMWP / na zdjęciu doktor Janusz Ławiński

Członkowie zarządu podczas poniedziałkowego posiedzenia (30 listopada br.) zdecydowali powierzyć obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 doktorowi nauk med. Januszowi Ławińskiemu, dotychczasowemu kierownikowi Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie.

Chciałbym zapewnić, że będę starał się wszelkiego rodzaju spory i konflikty rozwiązywać w sposób pokojowy, w sposób koncyliacyjny, tak, żeby nikt nie ucierpiał z tego tytułu – zapewnił doktor Janusz Ławiński, który podkreślił, że będzie starał się o pozyskanie dodatkowej kadry i sprzętu dla szpitala.

 

Z uwagi na trwającą pandemię, piętrzące się wymagania dla jednostek służby zdrowia oraz wspomnianą już sytuację w szpitalu zarząd zdecydował się na powołanie nowego dyrektora w trybie bez konkursu, co umożliwiają nowe uwarunkowania prawne obowiązujące w czasie pandemii Covid-19.

Docelowo jednak zarząd planuje ogłosić konkurs na to stanowisko.

Źródło: UMWP

30-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dyrektor-ksw-nr-1-w-rzeszowie-odwolany-ze-stanowiska-wideo-4757-00r2kc