REKLAMA

“Wielka Manifestacja” pielęgniarek w Rzeszowie. Odpowiedź dyrekcji szpitala

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 2 w Rzeszowie, Krzysztof Bałata, opublikował oświadczenie w sprawie planowanej  na 18 stycznia “Wielkiej Manifestacji” pielęgniarek. Organizuje go Związek Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych.

balata

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Poniżej publikujemy Oświadczenie Dyrekcji Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie w odpowiedzi na planowaną “Wielką Manifestację” pielęgniarek:

Stosowanie szantażu w postaci wejścia w spór zbiorowy oraz organizowanie manifestacji w przypadku nie spełnienia przez Dyrekcję żądań związanych z przywróceniem zwolnionych dyscyplinarnie osób, jest potwierdzeniem bezprawnych intencji i kolejnych kroków zmierzających do destabilizacji pracy Szpitala.

Nie ma i nigdy nie będzie zgody na stawianie się ponad prawem wybranych przedstawicieli związków. Niektórzy związkowcy przekonani są o swojej nietykalności, sami sobie dają przyzwolenie na łamanie prawa i podejmowanie działań nieetycznych i nastawionych na niszczenie wizerunku Szpitala. Podejmują działania, które w konsekwencji mogą zmierzać do likwidacji miejsc pracy. Na to nie ma i nie będzie przyzwolenia.

Dyrekcja podejmuje decyzje oparte na merytorycznych przesłankach, przepisach polskiego prawa i w oparciu o dobro pacjentów i personelu Szpitala. Placówka prowadzi działania restrukturyzacyjne przy jednoczesnym stałym podnoszeniu wynagrodzenia pracownikom oraz wypełnianiu porozumienia z lipca 2018 roku. Groźby, szantaż, ultimatum nie są formą dialogu i nigdy nie będą akceptowane.

Związki od miesięcy podejmują szereg działań destrukcyjnych w rzeszowskim Szpitalu, takich jak chociażby ostatnia groźba strajku. Posuwają się do działań wykraczających poza regulacje ustawowe, przy wykorzystywaniu mediów i innych form społecznego czy społecznościowego przekazu. Realizują to poprzez wytwarzanie atmosfery zagrożenia dla zdrowia, życia mieszkańców, utraty miejsc pracy i zwolnień. Dążą do obrony partykularnych interesów naruszających prawo przywódców związkowych, wskazują na swoją uprzywilejowaną pozycję oraz ignorują sytuację ekonomiczno – finansową placówek w których działają. Cechuje je brak odpowiedzialności za wysuwane żądania i próby zjednywania sobie społecznościowego i medialnego poparcia, w oparciu o nieprawdziwe, ale nośne społecznie informacje oraz oddziaływanie na samorządowy podmiot tworzący.

Działania dwóch związków zawodowych wpisują się w ogólny destrukcyjny wpływ związków zawodowych na działanie szpitali. Jest to wypaczenie idei działalności związkowej. Działania związków zawodowych sprowadzają się do różnych form szantażu stawianego dyrektorom szpitali w Polsce, które wymuszają realizację żądań pod groźbą podjęcia akcji protestacyjnych, włącznie ze strajkami.

Obecne działania dwóch związków w rzeszowskim wpisują się w podejmowane akcje odwetowe za zwolnienie dwóch przewodniczących, które w ocenie dyrekcji były uzasadnione.

Podpisał: Krzysztof Bałata, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

 

Zobacz także: RZESZÓW. 18 stycznia „Wielka Manifestacja” pielęgniarek!

14-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dyrekcja-szpitala-przy-lwowskiej-odpowiada-na-zapowiedz-wielkiej-manifestacji-pielegniarek-1656-00r2kc