REKLAMA

Dyplomy PIP rozdane

RZESZÓW. W środę 5. Marca w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie odbyło się spotkanie laureatów programu prewencyjnego pod nazwą „Zdobądź dyplom PIP” za rok 2012. W spotkaniu wzięli udział nagrodzeni pracodawcy a także przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

dyplompip

Do programu zgłosiło się 65 firm, z których 43 otrzymały dyplomy. Wyróżnieni pracodawcy są przedstawicielami różnych branż m.in: spożywczej, budowlanej, przetwórstwa tworzyw sztucznych, gastronomii, poligrafii, czy branży betoniarskiej. Podczas spotkania wyróżnieni pracodawcy otrzymali w ramach nagrody zestawy środków ochrony indywidualnej – powiedziała Barbara Czarnek – nadinspektor pracy, Kierownik Sekcji Prewencyjnej w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Rzeszowie. Nagrody natomiast wręczali Stanisław Wasilewski – dyrektor ZUS w Rzeszowie oraz Bawid Baran – Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie.

Na spotkaniu można było usłyszeć wykłady na  temat nowych programów prewencyjnych realizowanych przez Państwowy Inspektorat Pracy w roku 2014, elektronicznego dostępu do informacji oraz obowiązków pracodawcy w zakresie zgłaszania pracowników i ich rodzin do ubezpieczenia zdrowotnego.

Program „ Zdobądź dyplom PIP” jest organizowany w ramach Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk założonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz  Państwowy Inspektorat Pracy. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu dobrych praktyk zapobiegania ryzyku w miejscu pracy i przeciwdziałaniu ewentualnym zagrożeniom występującym w firmach.

 

06-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dyplomy-pip-rozdane