REKLAMA

“Polacy nie gęsi…”. Weź udział w Dniu Języka Ojczystego

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowska WSPiA organizuje Dzień Języka Ojczystego. 2 marca będziesz mógł sprawdzić się w I Dyktandzie Rzeszowskim, pooglądać spektakl, wziąć udział w konkursie pięknej mowy oraz wsłuchać się w wykład pt: “Mój Ci on, czyli wypraszanie od kary śmierci. Sienkiewicz a rzeczywistość historyczno-prawna”.

foto: archiwum eSanok.pl

foto: archiwum eSanok.pl

W dyktandach organizowanych prze uczelnię w poprzednich latach startowało około 200 osób. Jak na razie swoje umiejętności znajomości języka polskiego sprawdzili w tekstach pt: “Z rozmyślań o prozie współczesnej” oraz „Utyskiwania sfrustrowanego zwisowca”.

W tegorocznej edycji do zabawy dołączą władze miasta oraz ludzie znani, którzy są związani ze stolicą Podkarpacia. Oprócz tego z ortografią i interpunkcją zmierzą się uczniowie, studenci oraz pracownicy uczelni. Każdy może spróbować swoich sił i wziąć udział w konkursie.

Początek dyktanda zaplanowano na 2 marca o godz. 13:30 w auli WSPiA. Każdy chętny musi zgłosić swój udział, wysyłając mejla na adres: dyktando@wspia.eu. W wiadomości należy podać swoje imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

O godzinie 11:00 gratka dla mówców, czyli konkurs krasomówczy. Wezmą w nim udział słuchacze Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa oraz studenci prawa.

Na godzinę 12:00 zaplanowano spektakl “Bajki nie tylko dla dzieci”. Zagrają w nim osoby związane z WSPiA – studenci oraz wykładowcy. O godzinie 13:00 rozpocznie się wykład pt: “Mój Ci on, czyli wypraszanie od kary śmierci. Sienkiewicz a rzeczywistość historyczno-prawna”, który poprowadzi prof. Katarzyna Kaczmarczyk-Kłak z WSPiA.

PROGRAM DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO W WSPIA:

GODZ. 11:00 –  Konkurs krasomówczy dla studentów prawa i słuchaczy Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa – Klub studencki Zemsta Docenta

GODZ. 12:00 – Spektakl pt. Bajki nie tylko dla dzieci – w wykonaniu wykładowców, studentów WSPiA oraz słuchaczy Podkarpackiej Dziecięcej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa (prezentacja i czytanie Bajek Krasickiego).

GODZ. 13:00 – „Mój Ci on, czyli wypraszanie od kary śmierci. Sienkiewicz a rzeczywistość historyczno-prawna” – wykład otwarty prof. Katarzyny Kaczmarczyk-Kłak – Aula WSPiA (s. 1.18)

GODZ. 13:30 – I Dyktando Rzeszowskie – Aula WSPiA (s. 1.18)

25-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dyktando-recytacja-i-wyklad-wez-udzial-w-dniu-jezyka-ojczystego-az003