REKLAMA

Dworczyk: Nie mamy wolnych szczepionek i terminów (WIDEO)

|

Dworczyk: Nie mamy wolnych szczepionek i terminów (WIDEO)

POLSKA. W poniedziałek 25 stycznia ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dla grupy osób 70+. Rządowy pełnomocnik do spraw szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk poinformował podczas niedzielnej konferencji prasowej, że wszystkie terminy na szczepienia do marca zostały już zarezerwowane. – W tej chwili nie mamy wolnych terminów. To wynika z braku szczepionek. Dlatego apelujemy do seniorów, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni – zaapelował minister Dworczyk.

EsgSWUvXAAI6Bvy
Foto: Adam Guz / KPRM

W poniedziałek 25 stycznia rozpoczynają się szczepienia seniorów 70+ w ramach Narodowego Programu Szczepień. Zgodnie z umową wynegocjowaną przez Komisję Europejską z dostawcami, Polsce przysługuje liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie w najbliższym czasie 3,1 miliona Polaków.

Pełnomocnik do spraw szczepień i szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował podczas niedzielnej konferencji prasowej, by seniorzy nie udawali się w poniedziałek do przychodni w celu zapisów na szczepienia przeciw COVID-19. Przyczyną jest brak terminów, ze względu na ograniczenie dostaw przez firmę Pfizer.

W tej chwili nie mamy wolnych terminów. To wynika z braku szczepionek. Dlatego apelujemy do seniorów, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni. Wszystkie terminy do marca zostały już zarezerwowane, wszystkie szczepionki zostały rozdysponowane – oświadczył minister Dworczyk.

Apelujemy do seniorów, by zgłaszali chęć do szczepienia telefonicznie, przez Internet lub SMS. Każdy senior może zadzwonić pod 989 i mimo braku terminów może zostawić dane kontaktowe i jak tylko pojawią się nowe, to zostanie umówiony na konkretny termin – podkreślił Michał Dworczyk.

Minister zagwarantował, że każdy senior, który przekaże dane, otrzyma termin szczepienia, jak tylko pojawią się w Polsce kolejne dawki szczepionki, a w konsekwencji nowe terminy.

Do końca marca zaszczepimy 3,1 miliona osób, ale system, który stworzyliśmy pozwoliłby na zaszczepienie 11 milionów osób. Niestety brakuje nam szczepionek. Wiem, że część osób przyzwyczajona jest do tego, by samodzielnie zgłaszać się do przychodni, ale w dzisiejszych czasach to jest narażanie się osób starszych na kontakt z chorymi. Zostańmy w domu i wykorzystajmy inne możliwe kanały, o których mówiłem – zaapelował szef KPRM.

 

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej: Apeluję – zostańmy w domu

EsgWKO8XIAEWw6a
Foto: Adam Guz / KPRM

Zmagamy się z epidemią koronawirusa. Chcemy zabezpieczyć obywateli i ratować miejsca pracy, ale zdrowie i życie jest najważniejsze. Pula szczepień jest obecnie wyczerpana, ale niedługo będzie uzupełniona. Apeluję – zostańmy w domu – mówiła podczas konferencji Marlena Maląg, szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak podkreśliła minister, od jesieni działa pod numerem 22 505 11 11 infolinia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniora. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy Cyfrowego Wolontariusza, który pomoże w eRejestracji na szczepienie.

Szanowni Państwo szczepimy się w trosce o swoje zdrowie, o zdrowie swoich bliskich, współpracowników i po to, byśmy pokonali tego niewidzialnego wroga – podsumowała Marlena Maląg.

Źródło: KPRM / Twitter

24-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dworczyk-nie-mamy-wolnych-szczepionek-i-terminow-wideo-933-00r2kc