REKLAMA

Dwóch pijanych mężczyzn pobiło i okradło 31-latka. Zatrzymała ich policja

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Dwóch 32-latków zaczepiło pokrzywdzonego na przystanku autobusowym i zażądali od niego pieniędzy. Gdy ten odmówił, pobili go i okradli. Podejrzani zostali zatrzymani bezpośrednio po zdarzeniu, obaj byli pijani.

303-183446

Foto: Podkarpacka Policja

W niedzielę policjanci zostali zawiadomieni o rozboju, do którego doszło na przystanku autobusowym w miejscowości Lecka w gminie Błażowa. Dwóch mężczyzn pobiło i okradło tam pokrzywdzonego. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło przed godziną 16:00, gdy pokrzywdzony wracał do domu od znajomego.

31-latka zaczepili dwaj znani mu mężczyźni. Zażądali od niego pieniędzy. Gdy odmówił, napastnicy wciągnęli go do wiaty przystankowej, pobili i okradli. Zabrali mu 180 złotych. Już po kradzieży jeden z nich groził mu śmiercią i podpaleniem domu. Pokrzywdzonemu udało się wyrwać i uciec do pobliskiego sklepu, którego właścicielka na jego prośbę zawiadomiła służby.

Ponieważ pokrzywdzony znał napastników, funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ich zatrzymali i obaj trafili do policyjnego aresztu. Okazali się nimi 32-letni mieszkańcy powiatu rzeszowskiego i strzyżowskiego. W chwili zatrzymania byli pijani. Badanie wykazało u obu po około trzy promile alkoholu.

Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia i zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. Przedstawili zatrzymanym zarzut rozboju.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. We wtorek podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury. Prokurator przesłuchał ich i uzupełnił zarzuty jednemu z mężczyzn o groźby karalne. Wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanych aresztu tymczasowego. Wobec obu podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci dwóch miesięcy tymczasowego aresztowania.

Źródło: Podkarpacka Policja

21-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwoch-pijanych-mezczyzn-pobilo-i-okradlo-31-latka-zatrzymala-ich-policja-7058-00r2kc