REKLAMA

Dwie osoby nie żyją, 61 pijanych kierowców. Boże Ciało na podkarpackich drogach

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Zakończył się długi czerwcowy weekend. W tym czasie na drogach Podkarpacia pojawiło się więcej patroli, a funkcjonariusze pomagali kierowcom, poprzez upłynnianie ruchu i eliminację niebezpiecznych zachowań użytkowników dróg. Od środy do niedzieli, na drogach województwa doszło do 18 wypadków, dwie osoby zginęły, a 24 zostały ranne.

303-197445

Foto: Podkarpacka Policja

Jednym z głównych zadań policjantów było ułatwienie ruchu pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby funkcjonariusze wyznaczali objazdy, informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach lub ręcznie kierowali ruchem.

Policjanci interweniowali też wobec kierujących, którzy popełniali wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Kontrole dotyczyły również stanu trzeźwości kierujących. Na drogi wyjechali policjanci na motocyklach, a także radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory.

Z podsumowania policyjnych działań wynika, że w czasie długiego czerwcowego weekendu na podkarpackich drogach doszło do 18 wypadków, w których ucierpiały 24 osoby, a dwie zginęły. Do najtragiczniejszych wypadków doszło, w środę w Nisku, na drodze krajowej nr 77, gdzie w wyniku zderzenia trzech samochodów osobowych, zginął 55-letni mężczyzna. Natomiast w sobotę w Porażu w powiecie sanockim, kierujący audi potrącił dwie 14-letnie piesze. Życia jednej z dziewczynek nie udało się uratować.

W ciągu pięciu weekendowych dni policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 61 nietrzeźwym kierującym.

Niestety dla niektórych kierowców mniejsze natężenie ruchu stało się okazją do tego, by lekceważyć obowiązujące przepisy. Podczas wydłużonego weekendu, podkarpaccy policjanci zatrzymali 68 kierowców, którzy stracili prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Źródło: Podkarpacka Policja

15-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwie-osoby-nie-zyja-61-pijanych-kierowcow-boze-cialo-na-podkarpackich-drogach-1218-00r2kc