REKLAMA

Dwie miejscowości zostaną przyłączone do Rzeszowa?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jest duża szansa, że Bzianka i Matysówka już niebawem staną się częścią stolicy Podkarpacia. – Wzmacnianie Rzeszowa to dla mnie najważniejsze zadanie – mówi prezydent miasta, Tadeusz Ferenc.

RZESZOW MIASTO

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Mieszkańcy Bzianki (Gmina Świlcza) i Matysówki (Gmina Tyczyn) chcą, aby ich miejscowości stały się częścią Rzeszowa. W konsultacjach zdecydowanie poparli powiększenie stolicy regionu i z niecierpliwością czekają na ostateczne decyzje.

Kamil Skwirut to Radny Gminy Świlcza wybrany z terenu sołectwa Bzianka. Nie ukrywa, że determinacja mieszkańców, aby Bzianka stała się rzeszowskim osiedlem, jest bardzo duża. – Zyskamy szansę rozwoju naszych terenów i wzmocnimy miasto – podkreśla radny Skwirut. Dodaje, iż rzeczowa i merytoryczna dyskusja przyniosła efekty. Mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za przyłączeniem do miasta, rada gminy Świlcza nie podjęła negatywnej uchwały w tej sprawie, a wójt gminy na piśmie pozytywnie zaopiniował zmianę granic. – Teraz czekamy na pozytywną opinię pani wojewody i decyzję Rady Ministrów – mówi Emil Kaszuba, członek komitetu starającego się o przyłączenie Bzianki do Rzeszowa. – W naszej sytuacji nie ma żadnych kontrowersji więc jesteśmy przekonani, że decyzja będzie pozytywna. Przedstawiciele rządu zapewniają, że wola społeczeństwa jest dla nich najważniejsza – podkreśla pan Emil.

W pozytywnym podejściu rządu do stanowiska społeczeństwa swoją szansę upatrują także mieszkańcy Matysówki. W konsultacjach powiedzieli TAK dla przyłączenia ich miejscowości do Rzeszowa. Liczą, że ten argument przeważy przy podejmowaniu ostatecznych decyzji.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc chętnie spotyka się z mieszkańcami terenów, które mają szanse stać się częścią miasta. –Dyskutujemy o rozwoju tych terenów, o inwestycjach, potrzebach. Rozwiązywanie problemów ludzi, tworzenie nowych miejsc pracy oraz wzmacnianie Rzeszowa i całego regionu to dla mnie najważniejsze zadania – deklaruje prezydent Ferenc. Dodaje, że natychmiast po przyłączeniu, na nowych osiedlach powstanie plan najpilniejszych zadań i ruszą pierwsze inwestycje.

za: rzeszow.pl

19-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwie-miejscowosci-zostana-przylaczone-do-rzeszowa-az003