REKLAMA

Dwa wypadki karetek jednego dnia i w tym samym miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, w których uczestniczyły dwie karetki pogotowia ratunkowego. W pierwszym zdarzeniu jadąca na sygnałach karetka, na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Sikorskiego, zderzyła się z fiatem. Chwilę później w tym samym miejscu inna karetka w takich samych okolicznościach zderzyła się z volkswagenem. W ich wyniku rannych zostało pięć osób.

Do wypadków doszło między godz. 18.30 a 19.30 na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy, Sikorskiego, Armii Krajowej i Rejtana. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili wstępny przebieg tych zdarzeń.

W pierwszymj przypadku kierujący karetką pogotowia, 31-letni mieszkaniec Łańcuta, jadąc na sygnałach ul. Powstańców Warszawy w kierunku ul. Armii Krajowej na skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego zderzył się z fiatem croma. Kierujący fiatem, 40-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jechał ul. Sikorskiego w kierunku Rejtana. W wyniku zderzenia karetka wjechała na pas zielenie i potraciła pieszą znajdującą się na chodniku pomiędzy jezdniami. W zdarzeniu obrażenia odnieśli kierujący fiatem, 40-letni ratownik medyczny z karetki oraz piesza 66-letnia mieszkanka Rzeszowa. Przewożona karetką pacjentka nie odniosła obrażeń w tym zdarzeniu.

Chwilę później w tym samym miejscu doszło do drugiego wypadku z udziałem karetki, która jechała udzielić pomocy uczestnikom wcześniejszego zdarzenia. Okoliczności tego wypadku są identyczne, jak w pierwszym zdarzeniu. Kierujący karetką, 28-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, wjeżdżając na skrzyżowanie zderzył się z jadącym ul. Sikorskiego volkswagenem, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. W wyniku zderzenia obrażenia odnieśli jadący w karetce lekarz, 40-letni mieszkaniec Rzeszowa oraz 30-letni ratownik medyczny, mieszkaniec gminy Krasne.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że obydwie karetki jechały na sygnałach uprzywilejowania. Dla ich kierunku jazdy sygnalizator wskazywała czerwone światło, a dla kierujących samochodami osobowymi włączone było światło zielone.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu policjanci wykonali czynności i zabezpieczyli ślady niezbędne do wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzeń. Ich ustaleniem i weryfikacją pierwszych ustaleń zajmą się funkcjonariusze z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym.

Źródło: KMP Rzeszów

12-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwa-wypadki-karetek-jednego-dnia-i-w-tym-samym-miejscu-policjanci-wyjasniaja-okolicznosci-00e8mc