REKLAMA

Dwa rzeszowskie muzea ponownie otwarte! [Nowe zasady]

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od środy (20 maja br.) Muzeum Okręgowe i Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie są już otwarte dla mieszkańców i wszystkich zwiedzających. Muzeum Okręgowe wprowadziło w życie specjalny regulamin, który uwzględnia nowe zasady sanitarne i godziny otwarcia.

sdfsdf

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie było zamknięte dla zwiedzających od ponad dwóch miesięcy. Zamknięto je 12 marca ze względu na epidemię. Od środy Muzeum Okręgowe (3 Maja 19) i Muzeum Etnograficzne (Rynek 6) są ponownie otwarte.

Obecna sytuacja nie pozwoliła na otwarcie Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, o czym informuje komunikat Muzeum Okręgowego w Rzeszowie: – W związku z koniecznością zachowania ściśle określonego rygoru sanitarnego, dla zwiedzających udostępnione zostają przestrzenie ekspozycyjne znajdujące się w Budynku Głównym Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz Muzeum Etnograficznym. Muzeum Historii Miasta Rzeszowa pozostaje zamknięte dla zwiedzających do czasu wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo sanitarne.

Łączna liczba zwiedzających mogących jednocześnie przebywać na terenie muzeum w celu zapewnienia jak największego dystansu przestrzennego to:

  • w budynku głównym (3 Maja 19) – 20 osób,
  • w Muzeum Etnograficznym (Rynek 6) – 5 osób,
  • w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (Rynek 11) – 2 osoby (jeśli zostanie otwarte).

Muzeum zwiedza się indywidualnie, przy czym jednorazowo do sal ekspozycyjnych wpuszczanych jest nie więcej niż 5 osób. Przy wejściu do Muzeum (kasie biletowej) umieszczony jest pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk (do wykorzystania zarówno przed wejściem, jak i po zakończeniu zwiedzania). Preferowaną formą płatności za zakup biletów wstępu oraz zakupy w sklepiku muzealnym jest karta płatnicza z zachowaniem możliwości płacenia gotówką.

Każdy zwiedzający zobowiązany jest dodatkowo do stosowania wytycznych uwzględniających obecną sytuację epidemiczną, związanych z przebywaniem w przestrzeni publicznej, czyli: korzystania z płynu dezynfekcyjnego, zachowania odstępów (2 metry od innych osób), zakrywania nosa i ust (maseczki, chusty, szale, przyłbice).

Zmianie uległy także godziny otwarcia:

Budynek Główny Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz Muzeum Etnograficzne będą czynne dla zwiedzających w godzinach:
wtorek – piątek: 10:00-17:00,
niedziela: 12:00-18:00.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

22-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwa-rzeszowskie-muzea-ponownie-otwarte-nowe-zasady-6727-00r2kc