REKLAMA

DWA nowe zarażenia KORONAWIRUSEM na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łącznie w regionie stwierdzono 10 pozytywnych testów. W kraju liczba zarażonych wzrosła do 156.

Foto: pixabay.com

– Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikiami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z woj. podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 150/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

 

AKTUALIZACJA:

O nowych przypadkach koronawirusa na Podkarpaciu informują służby wojewody.

Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu. Chodzi o młodą kobietę z powiatu leżajskiego (stan dobry) oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego (stan dobry).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 393 testy.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem.

 


 

AKTUALIZACJA, godzina 11:35:

 

 

AKTUALIZACJA, godzina 12:02:

AKTUALIZACJA: Godzina 16:07:

AKTUALIZACJA: Godzina 17:38:

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

16-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwa-nowe-zarazenia-koronawirusem-na-podkarpaciu-4766-00r2kc