REKLAMA

Dwa nowe radiowozy dla rzeszowskich policjantów! (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek na Rynku odbyło się przekazanie rzeszowskim policjantom nowych radiowozów. To dwa oznakowane pojazdy marki Volkswagen Transporter T6.

303-201751

Foto: Podkarpacka Policja

Uroczyste przekazanie radiowozów nastąpiło o godzinie 13:30 na rzeszowskim Rynku. Nowe samochody to siedmioosobowe oznakowane radiowozy marki Volkswagen Transporter T6. Pojazdy te są wyposażone w dwulitrowy silnik diesla o mocy całkowitej 150 koni mechanicznych z automatyczną skrzynią biegów. Samochody posiadają wtrysk płynu AdBlue, który redukuje emisję szkodliwych substancji.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wiceprezydent Miasta Rzeszowa Marek Ustrobiński, Poseł na Sejm RP Paweł Poncyliusz, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman oraz naczelnik wydziału wywiadowczo-interwencyjnego i komendant komisariatu, do których trafią samochody. Gości, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców przywitał Wiceprezydent Marek Ustrobiński. W swoim przemówieniu przypomniał, że Rzeszów jest jednym z najbezpieczniejszych miast w kraju. Podkreślił znakomitą współpracę władz miasta z rzeszowskimi policjantami w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa.

303-201754

Foto: Podkarpacka Policja

Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania podziękował Prezydentowi Miasta Rzeszowa za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy z władzami miasta na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Nowe radiowozy poświęcił ks. Marek Buchman, kapelan podkarpackich policjantów. Następnie kluczyki do samochodów zostały przekazane policjantom z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego KMP w Rzeszowie i Komisariatu Policji II na Baranówce Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przez których będą używane w służbie.

Samochody zakupione zostały ze środków “Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca w kwocie 180 tysięcy złotych. Każdy z pojazdów kosztował 203 tysiące złotych.

303-201752

Foto: Podkarpacka Policja

Dążąc do podniesienia bezpieczeństwa, miasto regularnie wspiera rzeszowską policję środkami na realizację różnych zadań. Przekazane samochody to kolejne radiowozy, których zakup współfinansowało miasto. Wcześniej, w grudniu 2017 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiły dwa nowe radiowozy. W styczniu 2018 roku dla policjantów drogówki miasto zakupiło motocykl Harley-Davidson. Kolejne radiowozy zakupione przy finansowym wsparciu Prezydenta Rzeszowa, to cztery hybrydowe toyoty. Zostały przekazane policjantom w lipcu 2019 roku.

Źródło: Podkarpacka Policja

 

30-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwa-nowe-radiowozy-dla-rzeszowskich-policjantow-foto-7192-00r2kc