REKLAMA

Dwa nowe posterunki. Błaszczak przecina wstęgę

PODKARPACIE. Korczyna i Wiśniowa doczekały się przywrócenia posterunków policji. Na oficjalnym otwarciu pojawił się między innymi minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

v

foto: KMP Rzeszów

Na Podkarpaciu przywrócono jako pierwsze posterunki Policji w Korczynie i Wiśniowej. Dziś odbyło się ich uroczyste otwarcie, w którym wzięli udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

Wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej województwa podkarpackiego, przedstawicieli duchowieństwa oraz szefów służb mundurowych i instytucji, którzy na co dzień współpracują z Policją.

Przywracanie posterunków Policji jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. W tym wypadku inicjatywa pochodziła od wójtów gminy Korczyna i gminy Wiśniowa, ale chęć reaktywowania posterunków wyrażali też mieszkańcy podczas spotkań z policjantami.

Dziś w Korczynie, w powiecie krośnieńskim,  odbyło się uroczyste otwarcie dwóch posterunków Policji. Gości przywitał nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak symbolicznie przekazał klucze kierownikom nowo otwartych posterunków. Minister, przemawiając powiedział: “Dziś przywracamy kolejne posterunki. Dzięki temu mieszkańcy zarówno Korczyny jak i Wiśniowej mogą czuć się bezpieczni. Mogą przyjść tu zawsze, gdy dzieje się coś złego…” Zadeklarował, że w kraju docelowo planuje się odtworzenie 150 posterunków. Tylko na Podkarpaciu, w najbliższych miesiącach zostanie otworzonych sześć kolejnych.

Nadinsp. Jan Lach skierował słowa podziękowania do samorządowców: “Dziekuję za życzliwość dla Policji, za konstruktywne wsparcie wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa.” Reaktywacja nie byłaby możliwa, gdy nie wsparcie władz gminnych, które udostępniły pomieszczenia na potrzeby obu posterunków oraz wsparły finansowo remont i wyposażenie budynków.

Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart skierowała do policjantów życzenia, mówiąć: “Życzę funkcjonariuszom Policji, którzy będą pełnić służbę i tutaj w Korczynie i w Wiśniowej, byście realizowali oczekiwania pokładane w Was ze strony społeczności lokalnej.”

Pomieszczenia, w których pracować będą policjanci poświęcił proboszcz parafii w Korczynie ks. Edward Sznaj.

W reaktywowanym  Posterunku Policji w Korczynie pracuje 6 funkcjonariuszy, w tym 3 dzielnicowych, na co dzień obsługują teren gminy Korczyna, który zamieszkuje około 11 tysięcy mieszkańców. Natomiast w Posterunku Policji w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim, który dziś symbolicznie został otwarty, służbę pełni 5 policjantów. Podlega im obszar gminy zamieszkany przez około 8,4 tys. mieszkańców.

Dziś rano, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych i uhonorował funkcjonariuszy za ich osiągnięcia w służbie. Wyróżnił między innymi dziecięciu policjantów z jednostek garnizonu podkarpackiego.

Minister spotkał się także  z uczniami klas mundurowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. B. Markiewicza w Miejscu Piastowym, gdzie przeprowadził dla młodzieży lekcję na temat bezpieczeństwa. Wizytował też Polsko-Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku.

26-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dwa-nowe-posterunki-minister-blaszczak-przecina-wstege