REKLAMA

Dwa dni sprawdzania trzeźwości kierowców. Jakie wyniki kontroli?

PODKARPACIE. Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas tego dwudniowego „Trzeźwego poranka”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 28 tys. kierujących. Za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, odpowie 34 kierowców.

Przez dwa dni, podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Odbywały się one w poniedziałek i wtorek, w godzinach od 5.00 do 9.00. Miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 28 534 kierujących. Podczas działań ujawnili 48 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 14 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a aż 34 za przestępstwo.

Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: KWP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA SANOK. Przemoc domowa. Wzrasta liczba Niebieskich Kart!


grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

16-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)