REKLAMA

Dwa busy od Służby Więziennej dla rzeszowskiej Caritas (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek 25 maja br. w siedzibie Caritas Diecezji Rzeszowskiej odbyło się przekazanie przez Służbę Więzienną wycofanych z użytkowania samochodów dostawczych na rzecz Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W uroczystości przed budynkiem Caritas w Rzeszowie uczestniczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

indeks4

 

Służbę Więzienną reprezentował płk Marek Grabek – dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie. W imieniu Caritasu auta odebrał dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej – ks. dr Piotr Potyrała. W uroczystości uczestniczył również Andrzej Homa – wójt gminy Chłopice, która zaangażowała się w pomoc dla Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Przekazane samochody to to pojazdy dostawcze i dostawczo-osobowe. Oba auta są w bardzo dobrym stanie technicznym i nie wymagają praktycznie żadnych nakładów finansowych. Od razu będę mogły nieść pomocy potrzebującym.

indeks3

Samochody w zasadzie już pracują. Pierwszy z nich zastąpił wyeksploatowany – 21 letni pojazd, który dotychczas służył nam w rzeszowskim oddziale Caritas. Środki które musieliśmy ponosić na jego remonty były nieadekwatne do osiągniętych korzyści. Teraz dysponujemy autem, które da nam dużo więcej możliwości. Drugi samochód trafi do placówki Caritas w Myczkowcach, gdzie przysłuży się do niesienia pomocy na terenach bieszczadzkich. Oba pojazdy znacząco pomogą realizowaniu naszej misji – informował ks. dr. Piotr Potyrała.

 

Obecny na uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł podkreślał rolę Caritas Diecezji Rzeszowskiej w działaniach na rzecz potrzebujących.

Wszystkie działania pomocowe podejmowane przez Caritas – niepełnosprawnym, osobom samotnym, seniorom, osobom bezdomnym są oczywiście zasługą Ks. Dyrektora Piotra Potyrały ale również wspaniałych wolontariuszy i wszystkich przyjaciół Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Ale, żeby tą pomoc nieść trzeba mieć czym – podkreślił Marcin Warchoł.

indeks2

Pojazdy, które dziś przekazujemy są tutaj niezbędne. Dlatego nie ustaniemy w pomocy osobom potrzebującym, bo taka jest rola zarówno Caritas, jak i Ministerstwa Sprawiedliwości. „Pomagamy Sprawiedliwie” – to hasło przyświeca Ministerstwu w ramach kampanii Funduszu Sprawiedliwości. Dziękuję kierownictwu Służby i wszystkim osobom zaangażowanym w tą akcję. Patrząc na zaangażowanie takiego grona osób w niesienie pomocy potrzebującym można tylko dodać – jak tu nie pomagać – powiedział wiceminister.

 

Przekazane samochody to nie jest pierwszy dar Służby Więziennej dla instytucji i organizacji z regionu.

W ciągu ostatnich czterech lat do podkarpackich gmin i instytucji pożytku publicznego trafiło łącznie 14 wycofanych z użytkowania, różnego typu i przeznaczenia pojazdów.

Niedawno, w ramach kampanii #ResortSprawiedliwościPomaga, Zakład Karny w Rzeszowie przekazał mikrobus na rzecz Dowództwa Płd-Wsch. Okręgu ZS Strzelec Józefa Piłsudskiego. W planach są dalsze akcje pomocowe.

 

 

Źródło, foto: Jarosław Wójtowicz, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie / gov.pl

25-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)