REKLAMA

Duża szansa dla powiatu rzeszowskiego. Zastrzyk gotówki od rządu

Niemal 400 tys. zł trafi do 390 podkarpackich klubów sportowych z naszego regionu. Dotacje są realizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub”. To szansa na rozwój infrastruktury i kadry w małych oraz średnich klubach.

Program „Klub” funkcjonuje od 2016r. Od początku cieszył się on sporym zainteresowaniem. W tym roku rząd przeznaczył na jego realizację aż 40 mln zł. Największa część z tej kwoty, trafi na Podkarpacie.

W powiecie rzeszowskim wsparcie otrzymają 52 kluby. W samym Rzeszowie będzie ich jedenaście. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu, obozy sportowe i kadrę trenerską.

Kluby sportowe, w których działa jedna sekcja, starały się o dotację wynoszącą 10 tys. zł. Pozostałe mogły otrzymać nawet 15 tys. zł. Jest to spora kwota, gdyż zazwyczaj małe i średnie kluby dysponują podobnym do niej rocznym budżetem. Większe nakłady finansowe pomogą z pewnością w odkrywaniu młodych talentów.

05-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

duza-szansa-dla-powiatu-rzeszowskiego-zastrzyk-gotowki-od-rzadu