REKLAMA

“Dumni z Polski” – organizacje harcerskie i szkoły z regionu w patriotycznej kampanii

W tygodniu poprzedzającym obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości ZHP i ZHR oraz wybrane szkoły podstawowe włączyły się w kampanię „Dumni z Polski”. Do harcerzy i uczniów trafiły bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.

Materialy kampanii Dumni z Polski_1

Foto: materiał nadesłany

Jubileusz stulecia to doskonała okazja, by przypominać młodemu pokoleniu, jak wiele jest powodów do dumy z własnej ojczyzny. Szkoły i organizacje harcerskie to środowiska, które mają do spełnienia wielką misję w obszarze edukacji patriotycznej. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć ich działalność. – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do młodzieży. Jak dodaje, bezpłatne przekazanie materiałów było możliwe dzięki wsparciu dwóch instytucji: Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”, która udzieliła darowizny na zakup pakietów dla wszystkich chorągwi ZHP i ZHR, oraz Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego, która dofinansowała udział w projekcie 50 szkół noszących imię ojców niepodległości.

Otrzymaliśmy mnóstwo ładnych materiałów, które bardzo nam się przydadzą jako nagrody w konkursach, które zorganizowaliśmy z okazji stulecia: konkursie piosenki patriotycznej, poetyckim oraz matematyczno-historycznym. – mówi Danuta Cyrulik, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie – Szkoły Podstawowej nr 27 im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Z otrzymanych materiałów cieszą się też harcerze. – Przekazaliśmy materiały harcerkom i harcerzom z terenu całego Podkarpacia, by mogli je wykorzystywać podczas uroczystości państwowych 11 listopada. – wyjaśnia Marta Stankiewicz, przewodnicząca zarządu Okręgu Podkarpackiego ZHR. – Planujemy korzystać z gadżetów także w kolejnych miesiącach, posłużą m.in. jako nagrody dla dzieci. – dodaje.

Także ZHP wykorzysta materiały kampanii „Dumni z Polski” podczas uroczystości 11 listopada. – Materiały kampanii bardzo przydadzą się podczas lokalnych obchodów. Przekazujemy je hufcom. ­– Magdalena Nędza, Członek Komendy Chorągwi Podkarpackiej ZHP. 

Kampania „Dumni z Polski” to ogólnopolska inicjatywa podjęta z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Włączyły się w nią gminy i powiaty w całym kraju. Organizatorzy zapowiadają kontynuację akcji w przyszłym roku. – Zamierzamy ponownie zaprosić samorządy do kampanii, bo cieszy się dużą popularnością w środowiskach lokalnych. Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów o tematyce patriotycznej. – podkreślają organizatorzy. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.

Źródło: materiał nadesłany

10-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dumni-z-polski-organizacje-harcerskie-i-szkoly-z-regionu-w-patriotycznej-kampanii-6853