REKLAMA

Drużyna z Sędziszowa Młp. wygrała konkurs „Mistrzowie statystyki”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Iwona Ferfecka, Emilia Mucha i Patryk Przydział z Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp. wygrali II edycję Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”. Zwycięzcy najlepiej poradziły sobie z testem z zagadnień związanych ze statystyką.

W drodze po zwycięstwo pokonali 9 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Organizatorem konkursu był Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Konkursu rozstrzygnięty został w piątek 20 lutego 2015 r. w rzeszowskim kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Uczestników finału przywitali Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Henryk Wolicki, Wiceprezydent Rzeszowa, dr Marek Cierpiał-Wolan, Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz prof. Krzysztof Eckhardt, Dziekan rzeszowskiego wydziału WSPiA.

II etap konkursu polegała na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Urząd Statystyczny przez zespoły uczniowskie. „Mistrzami Statystyki” okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp., które reprezentowali Iwona Ferfecka, Emilia Mucha i Patryk Przydział. Drugie miejsce zajęła również drużyna z Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp. w składzie Joanna Andreasik, Aleksandra Olszewska i Katarzyna Wojnarowska. Trzecie miejsce przypadło Ewie Bester, Patrycji Czech oraz Agnieszce Łukasik z Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie.

Drużyna, która najlepiej poradziła sobie z zadaniami z zakresu statystyki, w nagrodę otrzymała nowoczesne 10 calowe tablety. Nagrodą za zajęcie drugiego miejsca były 7 calowe tablety. Trzecie miejsce nagrodzone zostało sprzętem komputerowym. Fundatorami nagród w konkursie była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

W finale II Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki” uczestniczyło 30 uczniów z całego Podkarpacia. Było to 10 drużyn ze szkół z Radomyśla Wielkiego, Rzeszowa, Sędziszowa Młp., Strzyżowa, Stalowej Woli oraz Przeworska.

Aby dostać się do finału w I etapie konkursu uczniowie musieli przygotować pracę na jeden z trzech tematów do wyboru, tj.: portret statystyczny swojej okolicy, analizę rynku pracy lub analizę aktywności fizycznej społeczeństwa. Na pracę konkursową składało się opracowanie i przeprowadzenie ankiety, analiza wyników ankiety oraz przygotowanie multimedialnej prezentacji pracy. Rozgrywka finałowa polegała na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Urząd Statystyczny przez zespoły uczniowskie. Punktacja otrzymana z prac oraz testów była sumowana.

Celem I Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki” była popularyzacja zagadnień i metod badań statystycznych oraz rozwój analitycznego myślenia wśród młodzieży. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe zespoły uczniów z podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

materiał nadesłany

23-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

druzyna-z-sedziszowa-mlp-wygrala-konkurs-mistrzowie-statystyki