Drużyna z Podkarpacia w ekstraklasie! Awans Stali Mielec!

PODKARPACIE. Stal Mielec w 33. kolejce Fortuna 1 Ligi zapewniła sobie awans do elity. Podkarpacka drużyna powraca do rozgrywek na najwyższym szczeblu po niemal 25-letniej przerwie.

Przechwytywanie_192

Prawie ćwierć wieku kibice z Mielca musieli czekać na swoją drużynę w ekstraklasie. Po 24 latach przerwy do najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej powraca Stal Mielec.

W meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi Stal zmierzyła się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Wynik w 22. minucie otworzył Mateusz Mak, który uderzeniem z główki dobił wcześniejsze uderzenie w poprzeczkę Michała Żyro. Co nie udało się w 1. połowie Żyro poprawił w drugiej. Po uderzeniu głową tuż po zmianie stron było 2:0 dla Stali. Wynik pięć minut później ustalił właśnie on, pokonując bramkarza gospodarzy mocnym uderzeniem.

Stal Mielec w 1973 i 1976 roku świętowała zdobycie mistrzostwa Polski. Teraz ponownie zagra w ekstraklasie.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Mielec 0:3 (0:1)

0-1 Mateusz Mak (22),
0-2 Michał Żyro (46),
0-3 Michał Żyro (51).