REKLAMA

Druga próba mediacji nieudana. Pielęgniarki walczą dalej (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W dalszym ciągu nie udało się uzyskać porozumienia na linii personel medyczny – władza. Związki odrzuciły propozycję 750 złotych brutto podwyżki i nadal będą walczyć o polepszenie standardów swojej pracy.

37567635_2008405079192907_329880928878854144_n

foto: rzeszow24.pl

Zakończenie sporu w szpitalu w Tarnobrzegu staje się coraz bardziej prawdopodobne. – Chcę jednoznacznie powiedzieć, że sytuacja w Tarnobrzegu się stabilizuje. Jest znaczna poprawa. Natomiast w Szpitalu nr 2 w Rzeszowie można powiedzieć, że jest bez zmian – powiedział na piątkowym briefingu marszałek Władysław Ortyl. Przypomnijmy, że środowe mediacje w KSW nr 2 w Rzeszowie zakończyły się fiaskiem. 

Jak się okazało, pojawiły się problemy na oddziale położnictwa. Jak na razie do szpitala są przyjęcia porodowe, natomiast w wyniku braku personelu, sytuacja staje się coraz bardziej nerwowa. – Cały czas staramy się panować nad całą sprawą, chociaż wiadomo… nie jest łatwo – wyjaśniał marszałek.  

Już niebawem więcej informacji dotyczących protestów pielęgniarek. 

20-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

druga-proba-mediacji-nieudana-pielegniarki-walcza-dalej-zdjecia-2819