REKLAMA

Dron wykorzystywany w pracy policji. Policjanci jeszcze skuteczniej walczą z drogowymi piratami.

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do poprawy bezpieczeństwa na drogach policjanci ruchu drogowego wykorzystują różnego rodzaju sprzęt. Oprócz radiowozów, czy nowoczesnych urządzeń do pomiaru prędkość pojazdów, w codziennej służbie, funkcjonariuszy ruchu drogowego wspiera także bezzałogowy statek powietrzny. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, policjanci jeszcze skuteczniej walczą z drogowymi piratami.

Bezpieczeństwo na drodze, to jedno z priorytetowych zadań podkarpackich policjantów. Do walki z niebezpiecznymi, a czasem agresywnymi zachowaniami kierowców, funkcjonariusze wykorzystają m.in. nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle, czy nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości. W piątek, policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, swoje działania skupili głównie na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie – skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Powstańców Warszawy, gdzie bezzałogowy statek powietrzny, za pomocą kamery, rejestrował zachowania kierujących.

Policyjny dron pozwala na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń – m. in. niestosowanie się kierujących do sygnalizacji świetlnej, wyprzedzanie na skrzyżowaniu czy przejściu dla pieszych. O ujawnionym z powietrza wykroczeniu, policjanci obsługujący drona, informowali o tym najbliższy patrol, który miał możliwość szybkiego wyciągnięcia konsekwencji wobec sprawcy.

Podczas działań policjanci ruchu drogowego ujawnili 14 wykroczeń, głównie dotyczących niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Za popełnione wykroczenia 11 kierowców zostało ukaranych mandatami, 3 zostało pouczonych.

Celem prowadzonej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Po raz kolejny apelujemy do pieszych i zmotoryzowanych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wszyscy użytkownicy dróg powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze, zależy własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi na przejściu dla pieszych, może kosztować życie innej osoby!

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

   


27-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)