RZESZÓW / PODKARPACIE. 18 marca o godzinie 18:00 dr Tomasz Różek poprowadzi dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wykład online pod tytułem: “Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?”. Spotkanie ma charakter otwarty i jest bezpłatne.
Foto: YouTube / kanał: Nauka. To Lubię
Zmiany klimatu są uważane za jedno z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. To w jaki sposób powinniśmy na nie reagować będzie przedmiotem spotkania online inaugurującego drugą edycję cyklu „Przybij piątkę nauce”.
Premiera spotkania pt. „Klimat się zmienia, czy i my nie musimy się zmienić?” odbędzie się 18 marca 2021 roku, o godzinie 18:00 na kanale YouTube oraz na Facebooku WSIiZ i będzie miała charakter otwarty.
Kolejne wykłady w ramach projektu „Przybij piątkę nauce” będą realizowane w trzecią środę każdego miesiąca.
Ich tematyka dotyczyć będzie profilaktyki zdrowotnej, ekonomii, dietetyki, nowych mediów oraz współczesnej sytuacji w Polsce i na świecie. Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań znajdziecie Państwo na stronie internetowej WSIiZ oraz na stronie cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”.
Celem projektu „Przybij piątkę nauce” jest inspirowanie młodych ludzi dokonaniami wybitnych polskich badaczy oraz wzmocnienie zainteresowania naukowymi metodami poznawania rzeczywistości.
Foto: mat. organizatora
…
Dr Tomasz Rożek uzyskał stopień doktora nauk fizycznych o specjalności fizyka jądrowa. Zajmuje się dziennikarstwem naukowym.
Dr Rożek jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl i pomysłodawcą oraz współzałożycielem stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. W radiu eM prowadził autorski program Labirynty wiedzy. Przez kilka lat prowadził cykl naukowy pt. “Nauka jest wszędzie” w sobotnim programie Dzień Dobry TVN. Od 2016 na antenie Programu 3 Polskiego Radia, podczas porannej audycji „Pytania z kosmosu”, odpowiada na zadawane przez słuchaczy pytania. Od marca 2016 do grudnia 2018 prowadził program Sonda 2 w kanałach TVP.
Od kwietnia 2013 roku dr Rożek prowadzi w serwisie YouTube własny kanał popularnonaukowy pt. “Nauka. To Lubię”. Od listopada 2020 roku utworzył kanał naukowy dla dzieci – “Nauka To Lubię Junior”.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.