REKLAMA

Dożynki Mieleckie z prezydenckim pozdrowieniem (ZDJĘCIA)

MIELEC. Tradycyjne Święto Plonów odbyło się w niedzielę w Mielcu. Dożynki powiatu po raz pierwszy odbywały się na bulwarach nad Wisłoką. Impreza zgromadziła tysiące mielczan. Każda z gmin powiatu przygotowała efektowną prezentację.

Gospodarzem dożynek był starosta mielecki Zbigniew Tymuła. Wśród gości nie zabrakło parlamentarzystów, europosłów i samorządowców z regionu. Gospodarz imprezy przypomniał o ważnej funkcji jaką pełnią rolnicy.– Polska wieś potrzebuje wciąż wsparcia, a polska ziemia ochrony ze strony Państwa – tłumaczył Zbigniew Tymuła, który dziękując za plony odwołał się również do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Rolnikom z powiatu mieleckiego za plony dziękował również marszałek Władysław Ortyl. Odczytał on również specjalny list, który do mieleckich rolników skierował prezydent Andrzej Duda.

Polska nie może rezygnować z własnej, narodowej polityki wobec wsi i rolnictwa. Rolnik to zawód szczególny. Od jego ciężkiej pracy, zależą nie tylko biologiczne podstawy egzystencji narodu, ale również pomyślny rozwój całego państwa. Rolnicy mają więc prawo oczekiwać znacznie większego niż dotąd zainteresowania i wsparcia ze strony władz. Akcesja do Unii Europejskiej przyniosła polskiej wsi wiele pozytywnych zmian. Nie rozwiązała jednak wszystkich problemów – napisał w liście Andrzej Duda.

SONY DSC

Źródło: tekst/fot. Tomasz Leyko, rzecznik prasowy UMWP

24-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dozynki-mieleckie-z-prezydenckim-pozdrowieniem-zdjecia