REKLAMA

Dożynki diecezjalne w katedrze rzeszowskiej (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Rolnicy z diecezji rzeszowskiej dziękowali dziś (31.08) w katedrze w Rzeszowie za tegoroczne zbiory. Uroczystości rozpoczęła msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ordynariusza rzeszowskiego, bpa Jana Wątroby, odprawiona na placu przed katedrą. Przed rozpoczęciem mszy  wszystkie wieńce, które przyjechały z delegacjami z poszczególnych parafii całej diecezji rzeszowskiej zostały zaprezentowane.

Można było podziwiać różnorodne konstrukcje począwszy od postaci papieża Jana Pawła II, Matki Bożej, dzwonów, obrazów a nawet symboli narodowych, takich jak orzeł. Podczas sumy oprawę zapewnił chór z Lipinek.

Dożynki, to w polskiej tradycji stary zwyczaj, pielęgnowany wśród rolników z pokolenia na pokolenie, dlatego również i w tym roku wraz z delegacjami przybyli zarówno młodsi jak i starsi ubrani w stroje ludowe. Msza św., w której wzięli udział była szczególną okazją, by podziękować Bogu za udane zbiory.

31-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dozynki-diecezjalne-w-katedrze-rzeszowskiej-zdjecia