REKLAMA

Dowodzi Jednostką Strzelecką. Teraz ma szansę spełnić swoje marzenia (FILM, ZDJĘCIA)

MIELEC / PODKARPACIE. Łukasz Przybyło, zakwalifikował się do finału konkursu organizowanego przez markę Kruger&Matz w ramach kampanii “It’s your life just take it”. Pasją Łukasza jest dowodzenie Jednostką Strzelecką nr 2093 im. generała broni Władysława Sikorskiego w Mielcu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, jakie wkłada w rozwój jednostki oraz pomoc, którą okazuje przy realizacji pasji u swoich młodych podopiecznych Łukasz zyskał uznanie Jury, dzięki czemu ma szansę na realizację swoich marzeń.

Na co dzień mąż, analityk finansowy i ultramaratończyk. Po godzinach realizuje swoją największą pasję – dowodzi jednostką strzelecką, bo jak twierdzi to go unosi na szczycie fali zwanej życiem. Już w klasie maturalnej Łukasz wykazywał zainteresowanie wojskiem, miał plany by rozpocząć naukę w szkole wojskowej. Niestety wymagania egzaminacyjne lekko ostudziły jego zapał. Mimo, że nie udało mu się zawodowo związać z armią, pasja Łukasza przeszła na kolejny poziom – zaczął interesować się techniką wojskową i organizacjami paramilitarnymi.

Plan stworzenia jednostki zrodził się w głowie Łukasza w grudniu 2014 roku, po opłatkowym spotkaniu Związku Strzeleckiego. Później zaangażował się w poszukiwania chętnych i szkolenie ich. W lutym br. powołana została powiatowa Jednostka Strzelecka nr 2093, na czele której stanął Łukasz – Na pierwszym przyrzeczeniu w Rzeszowie stanęło pięćdziesięciu strzelców z Mielca. Jak dowiedziałem się, że jesteśmy najliczniejszą reprezentacją w całym Związku Strzeleckim czułem się bardzo dumny, że to się udało. Coś co na początku wydawało się niemożliwe, jednak obróciło się w istnienie, w realizację i to w takich sposób w jaki nie wyobrażałem sobie wcześniej – wspomina.

Dotychczas młody dowódca zgromadził w swojej jednostce siedemdziesiąt osób. Jak sam podkreśla jego pasja daje mu najwięcej przyjemności, gdy pomaga innym i widzi po udanych zajęciach uśmiechnięte miny swoich podopiecznych. Jego pasja ma też głęboki sens, ponieważ może on przekazywać młodzieży ważne w życiu wartości. Łukasz uważa, że niezależnie od obranej ścieżki życiowej, to czego człowiek nauczy w młodości pozostanie na całe życie. – Przynależność do „Strzelców” to prawdziwa szkoła charakteru. Tutaj kształtują się kręgosłupy moralne, prawidłowe postawy obywatelskie, najbardziej niesforni, młodzi ludzie przeistaczają się w przykładnych, odpowiedzialnych uczniów – wyjaśnia.

To właśnie możliwość nadawania kierunku swoim podopiecznym nakręca Łukasza do dalszej pracy i rozwijania swojej pasji. Jego marzeniem jest, by kierowana przez niego Jednostka Strzelecka była jeszcze bardziej aktywna i mogła szkolić młodzież przy pomocy własnego sprzętu i wyposażenia, na które jej nie stać. To właśnie zmotywowało Łukasza do walki o swoje marzenia i rozwój kierowanej przez niego jednostki. Zgłosił się do konkursu organizowanego w ramach kampanii It’s your life just take it przez Kruger&Matz, producenta urządzeń mobilnych i sprzętu audio. Realizując swoją pasję Łukasz kształci charaktery młodzieży, dzięki czemu zyskał przychylność Jury konkursu i otrzymał przepustkę do finału. Teraz obok dziewięciu innych osób, które zostaną wybrane w trakcie trwania akcji, stanie on w październiku do ostatecznej walki, która może przynieść zwycięstwo i spełnienie jego marzeń.

Kampania It’s your life just take it ma na celu promowanie takiego stylu życia i wyborów, które pozwolą każdemu, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy płci na uświadomienie sobie, co w życiu jest naprawdę wartościowe i ważne. Marka Kruger&Matz zgodnie z wyznawanymi wartościami pragnie wspierać pasje oraz dawać ludziom szansę na realizację ich marzeń. Nawet tych najbardziej odważnych. Dlatego warto zgłosić się do konkursu. Poszukiwani są muzycy, sportowcy, artyści, wokaliści, podróżnicy, melomani, poeci, ludzie, którzy mają marzenia i nie boją się ich realizować! Wystarczy wejść na stronę www.itsyourlife.pl i wysłać film lub zdjęcie obrazujące pasję, w kilku słowach ją opisać i tak jak Łukasz Przybyło przekonać dlaczego jest ona tak ważna w życiu. Nagroda główna to 20 tys. złotych, a łączna pula w tej edycji wynosi 50 tys. zł. Jest więc o co walczyć. Konkurs trwa do 23 września br.

materiał nadesłany

27-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dowodzi-jednostka-strzelecka-teraz-ma-szanse-spelnic-swoje-marzenia-film-zdjecia