REKLAMA

„Domówka u Janusza” vol. 2 – tym razem w rytmie Legend Rocka!

Oprócz pokazów filmowych i orzeźwiającej lemoniady w Letnim Ogródku Kulturalnym, Rzeszowski Inkubator Kultury kontynuuje serię Domówek u Janusza, czyli wydarzeń edukacyjno-kulturalnych, których motywem przewodnim jest muzyka. Pierwsza z nich, „Disco w stylu ‘80” zakończyła się spektakularnym sukcesem.

fot. Bartosz Frydrych

18 lipca, odbyła się pierwsza Domówka u Janusza – Disco w stylu lat ’80, która została bardzo ciepło przyjęta przez mieszkańców Rzeszowa. Organizatorzy podają, że w wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób, odbiorców oferty kulturalnej Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Wydarzenie, ma charakter kulturalno-edukacyjny. Celem organizacji “Domówek u Janusza” jest przybliżenie specyfiki organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej, a także stworzenie możliwości młodym, kreatywnym i zdolnym DJ-om wystąpień z własnym projektem muzycznym, w ramach “Wolnej konsoli”. Wszyscy chętni DJ-e staną przed szansą, by zaprezentować własną 30-minutową kompozycję, co może przybliżyć im wejście na rynek. Aby zagrać swój set wystarczy zgłosić się do organizatorów.

Nazwa wydarzenia inspirowana jest osobą Edwarda Janusza – znanego rzeszowskiego fotografa, do którego należała kamienica, w której obecnie mieści się biuro Estrady Rzeszowskiej. Edward Janusz od II połowy XIX w. prowadził najlepszy zakład fotograficzny w Galicji. Uzyskał tytuł nadwornego fotografa w 1898. Był jednym z założycieli rzeszowskiego gniazda Polskiego Towarzystwa Gimnastyczne „Sokół”. Po jego śmierci od 1914 r. zakład był prowadzony przez jego małżonkę i córki aż do 1951 r. Janusz wykonał kilkadziesiąt tysięcy negatywów i zdjęć, a na nich utrwalony Rzeszów, jakiego już nie ma – w tym ulice, domy, urzędy, obiekty wojskowe, no i przede wszystkim ludzie. Od jego imienia wzięły nazwę typowe fotografie, zwane rzeszowskimi januszami.

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury znajdują się w historycznym miejscu, dawnym domu Edwarda Janusza, który zlokalizowany jest przy ul. Jagiellońskiej 24.

Kolejna impreza odbędzie się pod znakiem Legend Rocka, a poprowadzi ją doświadczony DJ Mateusz „Mundy” Błoniarz. Domówka u Janusza zaplanowana jest na 1 sierpnia 2018 r. od godziny 20:30 do 22:30.

Wstęp na „Domówkę” jest bezpłatny. Mile widziane podczas potańcówki są także kostiumy w klimacie Legend Rocka. Dla najlepiej przebranej osoby organizatorzy przewidują Order Janusza Imprezy.

Podobnie jak przy kinie plenerowym, podczas „Domówki” organizatorzy będą serwowali orzeźwiające napoje w ramach projektu Społecznej Lemoniady. To projekt, w którym to kupujący sam wyceniają produkt i płaci za niego, tyle ile jest w stanie zaoferować, jednak nie mniej niż 1 zł. Akcja przyświeca idei ecolifstyle. Aby nabyć lemoniadę, należy przyjść ze swoim kubkiem lub zaopatrzyć się w szklany słoiczek na miejscu.

Oprócz Domówki, LOK organizuje pokaz filmu „Frances Ha”. To historia tytułowej Frances –  tancerki, która każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na swoją przyszłość. W tę rolę wcieliła się Greta Gerwig okrzyknięta „Woodym Allenem w spódnicy”. Aktorka za udział w filmie została nominowana do Złotych Globów w 2014 r. w kategorii „ Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu.” Pokaz odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 21:00 w Letnim Ogródku Kulturalnym przy Estradzie Rzeszowskiej.

Szczegóły wydarzenia na stronie: https://www.facebook.com/profile.php?id=1999285757068864&ref=br_rs

 

 

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)