REKLAMA

Do USA bez wizy! Od 11 listopada Polska w programie bezwizowym (WIDEO)

|

Do USA bez wizy! Od 11 listopada Polska w programie bezwizowym (WIDEO)

POLSKA. Polacy mogą już starać się o wyjazd do USA bez wizy. Od 11 listopada Polska dołączyła do programu bezwizowego.

sdsf

Foto: pixabay.com

W środę na konferencji prezeydenta Andrzeja Dudy z ambasador USA w Polsce Grorgette Mosbacher do publicznej wiadomości została podana informacja, że od 11 listopada można wjechać na teren USA bez wizy. Uzyskana zgoda na pobyt w Stanach będzie obowiązywała do 90 dni, jeśli celem przekroczenia granicy będzie wyjazd turystyczny, bądź biznesowy. Podana na konferencji informacja pojawiła się także w komunikacie Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Prezydentowi Donaldowi Trumpowi, który rok temu obiecał mi, że Polska zostanie przyjęta do programu bezwizowego na pewno przed końcem jego pierwszej kadencji. Bardzo dziękuję Pani Ambasador za zaangażowanie i za bardzo poważne potraktowanie tej sprawy, ale dziękuję także wszystkim moim rodakom, którzy się w tę sprawę zaangażowali – mówił Andrzej Duda na briefingu w Pałacu Prezydenckim.

By móc wjechać do USA na podanych wyżej warunkach, należy starać się o zgodę w elektronicznym systemie autoryzacji ESTA. Rejestracja w systemie kosztuje 14 dolarów. Jest to ponad 10 razy niższa opłata, niż ta, którą trzeba było uiścić za wydanie wizy. Wypełnienie wniosku powinno nastąpić na 72 godziny przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, a uzupełnienie wszystkich formalności zajmuje około 20 minut.

Zgoda w systemie ESTA jest ważna przez dwa lata. W tym czasie można wykonywać turystyczne i biznesowe podróże do USA, gdzie żaden pobyt nie może trwać dłużej, niż 90 dni.

O ESTę nie muszą się starać osoby, które mają już przyznaną wizę, natomiast wszyscy ci, którzy od 1 marca 2011 roku odwiedzili Koreę Północną, Irak, Iran, Somalię, Libię, Sudan, Jemen, bądź Syrię, nie otrzymają zgody na wjazd do USA w programie bezwizowym. Wówczas należy ubiegać się o wizę na dotychczasowych warunkach.

11-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

do-usa-bez-wizy-od-11-listopada-polska-w-programie-bezwizowym-wideo-1515-00r2kc