REKLAMA

Dni Otwartych Koszar w 21. BSP w Rzeszowie z okazji 15-lecia Polski w NATO

RZESZÓW. W najbliższą środę 12 marca, br upłynie 15. rocznica wstąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego NATO. W tym czasie polska armia była ciągle modernizowana i reorganizowana. Dotyczy to także 21. BSP, której żołnierze należą do elitarnych polskich jednostek i regularnie biorą udział w misjach międzynarodowych, np. w Iraku, czy Afganistanie.

unnamed

Z tej okazji 21. BSP zaprasza we wtorek od godziny 9.00  do 15.00  na Dni Otwartych Koszar. Impreza odbędzie się na terenie batalionu dowodzenia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie.

W programie przewidziano m.in. pokaz sprzętu wojskowego. Będzie można zobaczyć np. czołg T-72, Bojowy Wóz Piechoty, haubice „Goździk” oraz wiele innych pojazdów. Natomiast  w Klubie Wojskowym 21. BSP (przy ul. Langiewicza) prezentowane będą: wystawa „Polska w NATO”, wystawa modeli pojazdów koła modelarskiego oraz Sala Tradycji Podhalańczyków.

O godz. 11.00 w 21. batalionie logistycznym przy ul. Langiewicza w Rzeszowie (na placu jednostki) odbędzie się uroczysty apel z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Polska wstąpiła do NATO 12 marca 1999 r. Wtedy w Independence w USA w stanie Missouri minister spraw zagranicznych RP prof. Bronisław Geremek przekazał sekretarz stanu USA Madeleine Albright akt przystąpienia Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego.

 

11-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

dni-otwartych-koszar-w-21-bsp-w-rzeszowie-z-okazji-15-lecia-polski-w-nato