REKLAMA

Długoterminowa prognoza pogody – jak przygotować się na zimę w Rzeszowie?

Zima wymaga odpowiedniego przygotowania się. Ujemne temperatury są zagrożeniem nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych. Mieszkańcy Rzeszowa powinni znaleźć czas, aby zawczasu zapoznać się z długoterminową prognozą pogody, która będzie aktualna przez kilka najbliższych miesięcy.

Długoterminowa prognoza pogody w Rzeszowie – gdzie jej szukać?

Długoterminowe prognozy pogody, chociaż nie zawsze do końca dokładne (margines błędu jest jednak stosunkowo mały), pozwalają przewidzieć w większym stopniu, które miesiące w roku będą najzimniejsze. Na podstawie danych można przewidzieć, kiedy spodziewać się sumy opadów powyżej normy.

Rzeszów – czy można liczyć na duże opady śniegu i ujemne temperatury?

Grudzień i styczeń to miesiące, w których rzeszowianinie spodziewają się największych opadów śniegu. Czy słusznie?

Miasto znajduje się w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części kraju. Umiejscowienie Rzeszowa powoduje, że zimy są wietrzne, mroźne i często nieprzyjemne. Najzimniejszym miesiąc jest zawsze styczeń – temperatury powietrza potrafią spaść podczas jego trwania nawet do -15°C (średnia temperatura minimalna to -5°C, a maksymalna oscyluje w granicach 1°C). Warunki pogodowe panujące w grudniu są tylko odrobinę lepsze – mieszkańcy i tak muszą przygotować się na nadchodzący mróz.

Czy spadnie śnieg? Analizy wykresów z kilkunastu dni wyraźnie wskazują, że tak. Możliwe, że nawet podczas pierwszych dni listopada. Najintensywniejsze opady przypadają na luty, w którym to średni opad śniegu wynosi aż 70 ml. Potem następuje ocieplenie, które skutecznie spowoduje stopienie pokrywy śnieżnej i uniemożliwi pojawienie się śniegu przez okres następnych prawie 8 miesięcy.

Jak przygotować się do zimy w Rzeszowie?

Szczególną uwagę na prognozy warunków atmosferycznych w Rzeszowie powinni zwrócić kierowcy. Opady śniegu zwiększają ryzyko wystąpienia wypadków samochodowych, co zazwyczaj powoduje liczne utrudnienia dojazdowe. Dobrym pomysłem dla osób planujących dłuższe trasy wydaje się zapoznanie z aktualnymi wiadomościami w telewizji oraz radiu lub przez odpowiednie strony internetowe.

Komunikacja miejska w Rzeszowie może zmagać się z licznymi problemami ze względu na opady śniegu powyżej przewidywanych. Jednak ten problem może zaistnieć jednak w całym kraju.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

28-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook