REKLAMA

DŁUGIE. Tajemnicza skrzynia pod domem dziecka. W środku 100 tys. złotych!!!

DŁUGIE / PODKARPACIE. Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę rano w miejscowości Długie w powiecie krośnieńskim. Pracownicy domu dziecka zauważyli przed wejściem do budynku tajemniczą skrzynię z łańcuchem i kartką z napisem: “Proszę się nie bać. Paczka to darowizna, nic groźnego”. Zawiadomiono policję. Funkcjonariusze otworzyli skrzynię i odkryli jej zawartość. Okazało się, że w środku były słodycze oraz… 100 tys. złotych w gotówce!

Do tego niecodziennego odkrycia doszło w sobotę rano w miejscowości Długie w gminie Jedlicze.

Pracownicy Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem funkcjonującego w Pałacu Bobrowskich zauważyli tajemniczą skrzynię, którą ktoś podrzucił przed wejście do obiektu. Zaalarmowano służby. Policjanci otrzymali od lokalnych dziennikarzy szyfr do zamka (anonimowy telefon do jednej z redakcji), który zabezpieczał skrzynię. Po otwarciu okazało się, że nieznana osoba postanowiła hojnie obdarować podopiecznych placówki. W skrzyni znajdowało się mnóstwo słodyczy, ale co najważniejsze 100 tys. złotych w 100-złotowych banknotach!

Jak podał Polsat News, pieniądze zostały od razu przekazane pracownikom domu dziecka.

– Wbrew doniesieniom niektórych mediów, znajdująca się w metalowej skrzyni kwota nie trafiła do policyjnego depozytu – powiedział reporterowi PN mł. asp. Arkadiusz Pałys z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Wiadomo już też, że policja nie będzie prowadzić wobec darczyńcy żadnego postępowania. – Prawo nie zostało złamane. Każdy może przekazać darowiznę – wyjaśniał w Polsat News mł. asp. Pałys.


grafika poglądowa, foto pałacu: Wikimedia Commons

źródło: Red., Polsat News

03-07-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)